KUYUMCU PINAR CAMİ HAYIRSEVERLERİN YARDIMINI BEKLİYOR

KUYUMCU PINAR CAMİ HAYIRSEVERLERİN YARDIMINI BEKLİYOR
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

KUYUMCU PINAR CAMİYE YARDIM
1979 yılında temeli atılan Kuyumcu Pınar yıllarca hizmet verdiği yerinde çevre düzenlemesi ile şadırvan inşaatı şu şıralar yaşanan maddi sıkıntılar nedeniyle sıkıntılar yaşanıyor ve desteğe ihtiyacımız var. Mahalle sakinleri ise kaba inşaatı biten şadırvanın bir an önce tamamlanmasını istiyor.
Yunus Emre Mahalle Muhtarı Elvan Natur, “Camimizin bazı eksikleri var, inşaatın tamamlanması için hayırseverlerden sedtek bekliyoruz” şeklinde konuştu.
“DAHA ÇOK MASRAFI VAR”
Caminin tamamlanması için hayırseverlerden yardım isteyen Mahalle Muhtarı Elvan Natur, “Camimizin çevre düzeni ve Şadırvan yapımı için çalışmalarımıza başladık imkanlarımızla ancak bu seviyeye kadar getirebildik. Tabi bu camiyi hayırseverlerden topladığımız yardımlarla camiyi bu seviyeye kadar getirmiş olduk. Camimizde gerçekten daha çok masrafı var, yardıma ihtiyacı var. Biz burada hayırseverlerin yardımlarını bekliyoruz. Camimizin bazı eksikleri var hayırseverlerden yardım bekliyoruz” sözlerini kaydetti.
“MADDİ YÖNDEN SIKINTIMIZ VAR”
Yunus Emre Mahalle Muhtarı Elvan Natur, “Kuyumcu Cami çalışan hocamızın emekli olması ile yeni gelen hocamızın benden destek istemesi ile birlikte çalışmalarımıza başladık camimizin önce Vakıflar Genel Müdürlüğü Diyanet Vakfı hangi kuruma ait olduğunun tespiti ile başladım. Camimiz sadece Belediye İmarında Pınar yeri olarak geçmektedir herhangi bir tapusu yoktur. Sonrasında vakıflar genel müdürüne ait olmadığı için bakım onarım talebinde bulunamadığımdan başkanımız sayın Volkan Kavaklıgil başkan yardımcımız Sayın Mustafa Mola kendilerinden yardım istedim. Sağ olsunlar onların büyük desteğiyle bu işe başladım şu anda yapım aşaması tüm hızıyla devam etmekte Tosya daki tüm hayırseverlerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Camimizin bakım onarım yapılmasından yapılmasında halen Maddi desteklerinizi ihtiyacımız var sizde bu hayra vesile olmak isterseniz makbuz karşılığı yardımlarınızı alabilirim.
Ofis adres: Kargı mahallesi belediye Sokak No:4/A Yunus emre mahallesi muhtarlığı (Halk bank üstü) İletişim 0 542 605 05 30

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 11:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 9 ay Önce

Diyanetin butcesi 12 milyar 977 milyon 926 bin lira daha utanmadan Camii icin para dileniyorlar. Yazik be..

Sevgi Kelebek
Sevgi Kelebek - 8 ay Önce

Bu camide görev yapan emekli olan din görevlisi bu camiye emekli oluncaya kadar hiç bakmamış, hiç ilgilenmemiş demekki. Eğer 6 aylık maaşını bağışlamış, yardım etmiş olsa idi cami ve müştemilatı pırıl pırıl olurdu. Şimdide camiye maddi yardım yapabilir, 6 aylık maaşını bağışlayabilir. Bu sayede uzun süre ihmal ettiği bakım onarım işini de böylece telafi etmiş olur. Emekli olan görevli sadece manevi görev yapmış ve maaşını almış, maddi görevini ihmal etmiş demekki.

Çözüm Odağı
Çözüm Odağı - 8 ay Önce

Yeni göreve başlayan din görevlisi nasıl olsa o camide en az 30 yıl görev yapar, Bir yıllık maaşını bağışlayarak yardımda bulunursa caminin her yeri tertemiz ve yenilenmiş olur.

misafir
misafir - 8 ay Önce

Gün gelir bir okulun bakım ve onarımı için de yardım toplanır mı acaba.

huswyin
huswyin - 9 ay Önce

Tosya bir şey yok. Halini bile bile vaat verdin fakat faaliyet sıfır volkan başkan

Gazi
Gazi - 8 ay Önce

Allah volkan bşk kolaylık versin her zaman destek olacağız

SIRADAKİ HABER