KOPAN ELEKTRİK TELLERİ TEHLİKE OLUŞTURMAKTA

banner294

Yıkımı yapılan eski hükümet binası yenında yer alan teller yayalar için tehlike oluşturuyor.

KOPAN ELEKTRİK TELLERİ TEHLİKE OLUŞTURMAKTA

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) –  Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yaklaşık bir ay önce yıkımı yapılan eski Hükümet Binası çevresinde bulunan malzeme artıkları ve elektrik direklerinden kopan teller çevreye tehlike saçıyor.

İlçenin Cumhuriyet meydanında bulunan Eski Hükümet binasının yıkım çalışmaları sonrasında projesi onaylanan yeni binanın ihale süreci beklenmekte. Titizlikle yapılan hükümet binası ve Emniyet müdürlüğü yıkımı ve hafriyat çalışmaları kısa sürede tamamlandı.

Yıkım sonrasında Hükümet binasının yanında yer alan elektrik direklerinde enerji nakil hattı iptal edilerek kablolar yetkililer tarafından kopartıldı.

Kopan elektrik telleri aradan geçen süre içinde kaldırılmayarak yerlerde atıl bir durumda durmaktadır. Elektrik kablolarının açıkta olması ve kabloların soyulmuş vaziyette durması çevredeki insanları korkutuyor. Durumu fark eden vatandaşlar elektrik direğine yanaşmaktan korkarken, onlarca kişi ise tellere takılarak düşme tehlikesini fark bile etmeden kabloların yanından, arasından geçmeye çalışmaktadır.

Vatandaşlar özellikle öğrencilerin yol güzergâhında yaya kaldırımında bulunan kabloların kaldırılması için yetkililerden çalışma yapılmasını talep etmekte.

  (SDA-


 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 22:39

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adsız
Adsız - 5 yıl Önce

Güzel bir haber olmuş ellerinize sağlık fırsat bulursanız birde Tosya merkez içi yollarının fotolanmasi ve yayinlanmasida istenmektedir.Yollarin bu durumuda kazaya sebep olmakta ve arabaların yipranmasini sağlamaktadır.

Tosyalı
Tosyalı - 5 yıl Önce

BAŞKA ŞEHİRLERDEKİ KÖY YOLLARI BİZİM TOSYANIN ŞEHİR İÇİ YOLLARINDAN DAHA KALİTELİDİR. HERYER KÖSTEBEK YUVASI GİBİ. ARABA KULLANMAK ÇOK BÜYÜK DERT.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307