İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı.

Tosya Orman İşletme Konferans Salonu'nda Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz Başkanlığında yapılan,'İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı'na, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin

İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı.
banner271

buraya tıklayınız

Tosya İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Himmet Polat,Tosya İlçe Emniyet Müdürü Kaan Yıkılmaz,Tosya S.Y.D. Vakfı Müdürü Recep Keçeci,Tosya Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Ayhan Bodur,Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Korkmaz ve şube başkanları katıldı. 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 40.maddesi gereğince idarede birliğin sağlanması, yapılacak çalışmaların gözden geçirilmesi, teşkilatın ahenkli çalışması için gereken tedbirlerin alınması, varsa sorunların giderilmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşların amirlerinin katıldığı yıl sonu değerlendirme toplantısının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Türköz,tüm kurumlarda dürüstlük, saydamlık, tarafsızlık, hesap verebilirlik, kamu yararını gözetmek zorunda olduğuna dikkat çekerek mutlaka etik ilkelerinden doğruluk, hesap verme sorumluluğu, kamu mallarını koruma, nezaket ve saygı ilkelerine uyulmasını istedi.
2011 yılı içerisinde gerek hizmetin sunumunda gerekse kurumlar arası işbirliğini gerçekleştirmede mevcut durumu, ihtiyaçları ve yapılması gereken çalışmalarla ilgili bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirileceğini ifade eden Kaymakam Türköz,'yıl sonu itibariyle yapılması gereken, bitirilmesi gereken, 2012 yılında yeni yapılacak hizmet planlaması çerçevesinde yapılacak çalışmalarla ilgili ilçemiz değerlendirmesini yapmak istiyoruz. İnşallah 2011 yılını insanlarımızın hizmet sunumundan dolayı memnun olduğu bir yıl olarak tamamlamış oluruz. Amacımız İlçemizde yaşayan herkesin sağlıklı ve müreffeh yaşaması için devletimizin tüm olanaklarını aralıksız vatandaşa sunmaktır. Hizmet sunumunda vatandaşımızın herhangi bir serzenişine sebep olmadan herkesin;'Benim devletim bana bu hizmeti sunar','Benim devletim benim yanımdadır','Benim devletim insan olarak bana gereken ilgiyi, desteği, değer, verir' demesini sağlamaktır. Bu hepimizin üzerine düşen görevdir'diye konuşarak sözlerine ş'Her zaman önceliğin insanlara hizmet olduğunu aklımızdan çıkarmadan görevimizi yapmalıyız. Vatandaşlarımızın her türlü talebine olumlu cevap veremesek de sabırla ve anlayışla insanlara yaklaşmalı ve amirlerimizden önce vicdanlarımıza hesap verme şuuruyla hareket etmeliyiz. Adalet ve tebessüm temel düsturumuz olmalı. 2012 yılı içinde de aynı anlayış içerisinde proje ve faaliyetlerimize devam edeceğiz. İlçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşları tarafından, ilçenin ekonomik, sosyal, sportif, eğitim ve kültürel alanda gelişmesi ve kalkınmasına yönelik projeler hazırlanmasına önem verilmesini  isterken,çalışmalarınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyorum.'öyle davam etti; 'İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı' 2011 yılı faaliyet döneminde gerçekleştirilen ve 2012 yılında yapılması planlanan faaliyetler ile ilgili sunumlar yapılmasının ardından sona erdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER