Derneklerimize siyasi dayatma yapmayalım

Kastamonu Konfederasyonu 1.Olağanüstü Genel Kurul toplantısı, 20 Ocak’ta Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Derneklerimize siyasi dayatma yapmayalım
banner278

buraya tıklayınız

Yapılan olağanüstü genel kurula oldukça yoğun katılım olurken, Eski Bakan Murat Başesgioğlu, Milletvekili Süleyman Çelebi ve Atıf Hamza Çebi, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Kağıthane Belediye Başkanı Fazıl Kılıç, siyasi parti il ve ilçe başkanları, Ankara Bursa ve diğer ilçe federasyon ve başkan yöneticileri, çok sayıda meslek odaları ve sivil toplum liderleri de genel kurulu izledi.
Genel kurula tek liste halinde giren Süleyman Selami Çelebioğlu genel başkanlığa seçilirken genel kurulda bir konuşma yapan Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin tüm Kastamonululara birlik ve beraberlik çağrısında bulunurken, sivil toplum kuruluşlarını kemiren iki iç kurduna dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti. Başkan Kazım Şahin, bu iki iç kurdunun yörecilik ve siyaset olduğunu belirtirken dernekçiliğin verimli bir şekilde hayatını devam ettirebilmesi için böyle bir dayatmanın yöneticilere kesinlikle yapılmaması gerektiğini vurguladı. Kastamonu ve ilçelerinin oldukça zengin bir kültür mirasına sahip olduğunu da belirten Başkan Şahin, derneklerimizin bu kültür mirasını yaşatma ve tanıtmada önemli rol oynadığını da dile getirdi.

Başkan Şahin Sekililerle buluştu

Kastamonu Dernekler Konfederasyonu 1. Olağan Üstü Genel Kuruluna katılmak için İstanbul’da bulunan Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, genel kurul sonrası İstanbul Soğanlı’da kendilerine ait mülk bulunan Büyük Sekiler ve Küçük Sekiler Köyü Derneklerini ziyaret etti. Ziyarette Başkan Kazım Şahin’e Tosya Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Tekin, Onursal Başkan Celâl Özden, Ankara Kastamonu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hasan Şen, Emekli Vali Yardımcısı ve Şenpazar Dernek Başkanı Ali Gün, Çatalzeytin Dernek Başkanı Harun Ünlü, Eğitimci İsmet Çıldır, Ankara Sekiler Dernek Başkanı ve KASDERFED Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Aytaç, duayen dernekçi Hidayet Yünsel, Hüseyin Baş ve çok sayıda Kastamonulu eşlik etti.

Başkan Kazım Şahin yaklaşık iki saat boyunca yaptığı görüşmelerde dernek yöneticileri ile birlikte fikir alışverişinde bulundu. Tosya ve köyleri ile ilgili görüşmeler yapan Başkan Şahin derneklerimizin hemşerileri bir araya getirerek kaynaşma ortamını sağladığı ifade etti. Tosya ve çevresinin tanıtımı açısından da derneklerine ayrıca önemine değinen Şahin daha sonra Tosya’ya hareket etmek için Soğanlı’dan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2013, 23:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER