Bu köyü domuzlar bastı!

Tosya’da tarımla geçimini sağlayan köylerinden biri olan Çevlik Köyü'da son haftalarda artan domuzlar köyün içinde bulunan tarlalara zarar veriyor. Grup halinde dolaşan ve girdikleri yerlere büyük zarar veren domuzlara çözüm yolu aranıyor.

Bu köyü domuzlar bastı!
banner278

buraya tıklayınız

Çevlik  köyü sakinlerinden  ve köyün imamı Ali Ünal ,’’ Domuzların hava karardıktan sonra ortaya çıktığı ve toplam olarak sayılarının 20-30 civarı olduğunu söyledi. Bu domuzların nereden geldiklerini bilemediklerini belirten Ünal 'Domuzlar girdikleri yerlere çok büyük zarar veriyorlar. Bağlarımız bahçelerimiz mahvolmuş durumda. Bir an önce bu soruna bir çare bulunması gerekir. Yoksa elimizde bulunan bahçelerimizde hiç birşey kalmayacak' şeklinde konuştu.Kastamonu bölgesinde av yasağının olduğu bu dönemde Çevlik köyü sakinleri Domuzlarla nasıl bir mücadele yapılması gerektiği konusunda çaresiz kaldıklarını bu konu hakkında acil yardıma ihtiyaç olduklarını söylediler.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2012, 18:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
basri kaya
basri kaya - 9 yıl Önce

çevlik köyü imamı benim eniştem olur doğru söylüyor av yasa oldu müddetçe tarımlarımıza zarar verilir ve hiç ürün alınamaz bunun önüne geçilmesi için yasak kalkması lazım ve o domuzlar teker teker ortadan kaldırılması lazım kimse sesini çıkartmasa bugün tarlaya gelen domuz yarın köye gelir saygılarımla ..... basri̇ kaya

SIRADAKİ HABER