Belediye Başkanından Son Dakika Açıklaması

banner294

Belediye Başkanından Son Dakika Açıklaması
banner278

 Haber: Sedat Ağacıkoğlu                 

   BASIN AÇIKLAMASI

    İçişleri Bakanlığının 2017 yılında çıkarmış olduğu Okul Servis Araçları Yönetmeliği kapsamında ilkokul ve ortaokul özel taşımalı servislerinde “rehber personel bulundurulması” zorunlu hale getirilmiştir.
   Söz konusu uygulamanın ilçemizde de hayata geçirilmesi için özel taşımalı servis işini yürüten Tosya Tur firmasına tebligatta bulunulmuş olup, bu durumunda öğrenci velilerimize ek külfet getirmesi, Tosya Tur ve velilerimizi ekonomik anlamda sıkıntıya sokmuş ve karşı karşıya getirmiştir.
   Tosya Belediyesi olarak vatandaşımızın sıkıntısı bizim sıkıntımız, problemi bizim problemimizdir. Özel taşımalı servislerimizin ücretlerinin velilerimize en asgari düzeyde yansıtılması için Tosya Tur yetkilileri ile 12.12.2019 Perşembe günü sabahı yapmış olduğumuz toplantıda sorunun çözümü için yol haritasını ve yapılması gerekenleri tespit ettik. Bir kaç gün içerisinde velilerimizi ve Tosya Tur yetkililerini sevindirecek çözüm koşullarını halkımızla paylaşacağız.
    Velilerimizin müsterih olmasını ve bilgi kirliliğine, dedikoduya vesile olacak açıklamalara itibar etmemelerini rica eder, saygılar sunarım.


    Volkan KAVAKLIGİL
    Belediye Başkanı

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 20:23

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Uygar
Ahmet Uygar - 3 yıl Önce

Bilgi kirliliği derken neyi kastettiğini anlayamadık. Açık ve net olarak özel servis taşımacılığını sadece tosya tur mu yapıyor. Başka firma ve özel şahıslarda var.

Sorun
Sorun - 3 yıl Önce

Sorunu cöz ozaman ek 5 tl daha vermeyiz

Tosyalı
Tosyalı - 3 yıl Önce

Bu taşımalı öğrenciler içinde geçerli mi Ayrıca bir servisin en az 2 bilemediniz 3 servis öğrencisi var öğrenci başı hesapladıydın zaman güzel para . Şoför olarak çalışan genelde emekli 800 900 l ye çalışan amcalar dayılar varken sen tuttuğun personele nekadar ücret vereceksiniz ki milletten bu kadar para isteniyor millete sağ gösterip sol vurmasınlar

kazım tosyalı
kazım tosyalı @Tosyalı - 3 yıl Önce

matematik hocanı saygıyla anıyorum bir serviste 16 kişi oğrenci var 2 okula cekse 4800 civarında yapar adam buna fatura kesecek sadece kvdsi 850 tl civarında 1000 tlden asağı kımse söförlük falan yapmaz bunun bağkuru mazotu lastiği hani nerede kar 100 binlira para bağlayacan gidecen bide üstüne hisse alacan sonra asgari ücretli kadar kazanamayacan hani neresinde kar bos bos konusma o kadar cok kazanıyosa alda 3 servis sen cek :D :D

Kerim keles
Kerim keles - 3 yıl Önce

Sağol sayın başkanım Bu kargaşaya el açtığınız için teşekkürlerimi sunarim

Mert
Mert - 3 yıl Önce

Çözüm basit tosya belediyesi halk otobüsünü öncenci büs olarak öğrencilere 25.kruş yapacak ağrı belediyesi gibi ..

Tosyalı
Tosyalı - 3 yıl Önce

Kazım tosyalı işin içine para girdimi ekonomist kesilmissin baya zekisin Siz degilmisiniz sigortasız şoför çalıştıran siz degilmisiniz asgari ücretten aşağı maaş verip te kelle koltukta aksama kadar direksiyon sallayan elamana üc kuruş veren neyin hesabını yapıyon sen bana tekerin hesabını yapana kadar hakkını yediğin elamanın parasını verde öyle konuşalım para kazanmıyorsan yapmayacaksın güzel kardeşim

kazım tosyalı
kazım tosyalı @Tosyalı - 3 yıl Önce

Ben münübüscü değilim senin verdiğin rakam üzerinden hesapladım para deyince diye bişey yok Allah akıl fikir vermiş kullan diye sende kullanda bos yorum yapma hesabını cıkar bosuna tasıma onu yük etme varsada sigortasız calısan git şikayet et konuyu baska yere tasıma bu sorunla sigortasız calısanın ne alakası var adam hesabını yapmıs kurtarmıyo demekki servisi cıkarmam diyo münübüscünun kazandıgı parayla uğrasana kadar git sorunu çözmeye calıs

Ali cengiz
Ali cengiz - 3 yıl Önce

Memlekete ikinci bir şirket gerek asya tür olabilir bu sezon geçti inşAllah 2020 de

Tosyalı veli
Tosyalı veli - 3 yıl Önce

Millet çaresine bakar bırakırsanız bırakın fazla dedikoduya gerek yok araba zaten km 350 tl yakıyo 1 ayda 20 sabah 20 akşam götürür getiririz ayda 40 sefer ediyo sizin aldığınız paradanda az yakıyo 120 tl eder yapacak bi şey yok öğlende çocuklar okulda kalıversin bura Tosya..


SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298