Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil Miraç Kandil Mesajı

banner294


buraya tıklayınız

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Miraç Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak tüm İslam âleminin kandilini tebrik etti. Yaşanan deprem afeti vesilesi ile taziye ve geçmiş olsun dileklerini de ileten Başkan Kavaklıgil, “Bugüne kadar nice badireleri eşi görülmemiş devlet-millet dayanışmasıyla geride bırakmış bir ülke olarak, inşallah deprem felaketinin yol açtığı yıkımın da üstesinden geleceğiz.” dedi.

Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil mesajında, rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girdiğimiz üç ayların insanların iç dünyalarında huzur ve kurtuluşu müjdelediğini söyledi.

Gönüllerin aydınlandığı, manevi değerlerin güç kazandığı, paylaşma ve dayanışmanın arttığı Miraç Kandili gibi ulvi gecelerin rahmet ve berekete vesile olduğunu dile getiren Kavaklıgil, "Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) miraca yükselerek Rabbimize vasıl olması gibi, bizlerin de gönül miracımız ile bağışlanmaya vasıl olmayı yüce Mevlam nasip etsin. Rabbim bizleri böyle gecelerin kıymetini bilenlerden eylesin.Ülke olarak gerçekten çok zor bir dönemden geçiyoruz. Yaşadığımız deprem felaketi hepimizi derinden üzdü. Tosya ilçemiz ve ülke olarak tüm imkânlarımızla depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Bu zor günlerimizde birbirimize sahip çıkmalı, afet bölgesindeki kardeşlerimize yardım elimizi uzatmaya devam etmeliyiz. Allah’ım milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle bu mübarek gecenin, şehrimiz, ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Tosyalı hemşehrilerim başta olmak üzere bütün İslâm Âleminin Miraç Kandilini tebrik ederim.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2023, 12:50

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner291

banner307