Belediye Başkanı Projelerini ve Gündeme dair Önemli Açıklamalarda Bulundu

banner294

Belediye Başkanı Projelerini ve Gündeme dair Önemli Açıklamalarda Bulundu
banner278

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Tosya'daki Yerel ve Ulusal medya mensupları ile ilçedeki esnaf odası başkanlarına belediyenin projelerini gezdiren ve çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, "Tosya'nın geleceği için birlikte çalışıyoruz. Basın mensuplarımız ve Oda başkanlarımızla birlikte Dayanışma, birlik ve kardeşlik ile ilçemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Tosya’yı birlikte yöneteceğiz" dedi.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Başkan yardımcısı Mustafa Mola,MHP Tosya İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı, İHA Tosya muhabiri Sedat Ağacıkoğlu,Açıksöz ve Haber37 gazetesi muhabirleri,ART Televiyonu Serhat Ağacıkoğlu,DHA muhabiri Bünyamin Karacan, Tosya Ziraat Odası Başkanı Kadri Eken,Şoförler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Baş,Marangozlar Odası Başkanı Salim Karabıyıkoğlu,Terziler Odası Başkanı Mehmet Erzayım,Dokumacılar Odası Başkanı Recep Taş,Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Necati Taşcıoğlu,Tabaklar ve Deri Esnaf Odası Başkanı Nurettin Küçüktuzsuz,Kese Kuşak Oda Başkanı Seyfi Bektaş ile birlikte belediyenin projelerini gezdi ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

‘’ Bölgeye hitap edecek Otogar ve Galericiler sitesi inşaat ediyoruz’’

Başkan Kavaklıgi ve beraberindeki Basın mensupları ile oda başkanları ilk olarak kısa süre önce Tosya Belediyesi tarafından Meslek Yüksek Okulu yanında yapımı devam eden Şehirler arası Otogar Galericiler sitesi ve Trafik Eğitim Parkuru inşaatını ziyaret etti. Burada yapılan çalışmaları anlatan Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, “Bu alan 20 bin metrekare alan üzerine şekilleniyor. 10 adet Otobüs peronu ve 8 yazıhane olacak ayrıca 12 adet asma katlı dükkandan oluşan Oto galericiler işyeri yapılacak. Projenin tamamlanması ile birlikte şehirler arası otogarın bölgeye de hitap etmesi ve çevrede yer alan tüm yerleşim alanlarına yakın olması amaçlanıyor ayrıcailçe turizmine büyük katkı vermesini bekliyoruz’’ dedi.

‘’ Tosya için dev yatırım Yüzme Havuzu ‘’

Tosya’nın geleceği olan çocuklar ve gençler için büyük önemi olan projelere imza attıklarını ifade eden Başkan Kavaklıgil, “İlçemize değer katan gençlerimiz için en anlamlı yatırıma imza atıyoruz.Yaklaşık 4,5 milyon TL maliyeti olan 5 kulvarlı yüzme havuzu inşaatımızda sona gelindi. İlçemizin kalkınması için hiçbir çalışmadan geri durmadık durmayacağız” diye konuştu.

‘’ İçme suyu arıtma tesisi ile Tosya’nın suyunda Kireç olayına son vereceğiz’’

Başkan Kavaklıgil ‘’İlçeye yılda 410 bin metreküp içme suyu sağlayacak Kayser yer altı Barajı’na entegre edilecek ve kireç sorununu tamamen ortadan kaldıracak olan İçme Suyu Arıtma Tesisinin inşaatına tüm hızı ile devam ediyor. Söz verdiğimiz gibi kireçten arındırılmış kaliteli içme suyunu bir an önce hem şehir şebekesine dahil etmiş olacağız hem de elektrik giderlerinden kurtulacağız. Tosyalı bayanlarımız kireç tutmuş çaydanlık derdinden kurtulmuş olacak’’dedi.

'' Milletvekili adayı değilim.Bir dönem daha Tosya'ya hizmet edeceğim''

Başkan Kavaklıgil siyasi gündeme dair yaptığı açıklamada '' Son günlerde özellikle sosya medyada şahsımla ilğili olarak önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili adayı olduğum yönünde açıklamalar yapılıyor.Buradan sizlerin aracılığı ile açıklamak istiyorum.Ben Milletvekili adayı değilim.Bir döenm daha Tosya'ya hizmet etmek istiyorum.Halkımız seçimlerde tekrar teveccüh gösterirde seçilir isem devam eden projelerimiz tamamlamak ve ilçemize yeni projeler ile hizmet etmek isterim.Biz laf değil hizmet üretiyoruz''dedi.

Tosya için ilçedeki tüm paydaşlar ile birlikte hareket ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, “Ulusal ve Yerel Basın mensuplarımız, STK’larımız, muhtarlarımız, oda başkanlarımız, meclis üyelerimiz ve siyasi partilerimiz gibi tüm paydaşlarımız ile el birliği yaparak ilçemizin geleceği için çalışıyoruz. Dayanışma, birlik ve kardeşlik ile ilçemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Tosya’yı birlikte yönetmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rica Talep
Rica Talep - 4 ay Önce

Kıymetli başkanımız gençler için yaptırdığınız yüzme havuzu ve diğer önemli hizmetleriniz için çok teşekkürler. Değerli başkanımız ilçemize birde tüm herkesin, yaşlısının, gencinin, erkeğinin, bayanının, tüm sosyal kesimlerin rahatlıkla yıkanabileceği, temizlenebileceği, ruhen ve bedenen rahatlayabileceği, tabir yerinde ise yıkanıp mis gibi tertemiz gezebileceği, otomobil park alanı olan, osmanlı mimarisine uygun, ısıtma sulu, umuma açık, modern yeni bir türk hamamı yaptırıvermenizi önemle rica ediyoruz. İnanın ilçe için çok acil ihtiyaç olarak görüyoruz. Yatırımın fazla bir maliyetinin de olmayacağını ve belediye bütçesini de etkilemeyeceğini tahmin ediyoruz. Yaz aylarında memlekete gelen gurbetçilerin, misafirlerin istekleri de bu yönde. Yer seçimi olarak üçolukları mevki de olabilir, D100 karayolu kenarında eğer belediyenizin arazisi varsa orasıda olabilir veya ilçe merkezinde uygun bir alan varsa merkezde bir yer de olabilir. Malumunuz üzere ilçemiz üreteni, çalışanı, işçisi, emekçisi, çiftçisi, emeklisi, yaşlısı çok olan bir ilçe. O sebeple yıkanmak, temizlenmek, bedenen ruhen rahatlamak için yep yeni modern bir hamamı fazlası ile hakediyor, ihtiyaç olan umuma açık bu sosyal tesisi hakediyor. Talebimizi ve önemli ricamızı dikkate alacağınızı umuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Saygılarımızla.

Öneri
Öneri @Rica Talep - 4 ay Önce

Belediye öncülük yaparak bir dernek kurdurup, dernek ve derneğin iktisadi işletmesi şeklinde modern bir hamam yaptırabilir ilçeye. Saygılar.

Güzel İlçem
Güzel İlçem - 4 ay Önce

Sayın başkanım, pazartesi günleri yapılan tosya pazarını trafik durumu ve vesair sebeplerden dolayı sizlerden önemle ricamız ne olur lütfen iki güne bölüverin. Örneğin tosya pazarı, cumartesi ve pazartesi olmak üzere iki günde yapılabilir veya sizin uygun göreceğiniz iki günde yapılabilir. İnanın herkes, her kesim bütün her türlü işlerini bir keşmekeş içerisinde pazartesi günü görmeye, yapmaya çalışıyor. Her türlü iş, her türlü düzen pazartesi günleri dönüyor, yapılıyor. Yetkililerin bu olumsuzluklara ve sıkıntılı durumlara en kısa zamanda çözüm bulması gerekiyor. Örneğin çalışanlar pazarını, pazar kurulması halinde cumartesi günleri yapabilirler ve pazartesi günü tatil yapmamış olurlar. Çiftçiler, çalışmayanlar, emekliler ve köyde yaşayanlarda pazar ihtiyaçlarını pazartesi günü görebilirler, pazarlarını pazartesi günü yapabilirler. İlçenin yerleşimi, coğrafi yapısı, yaz ve sonbahar aylarında yaşanan nüfus yoğunluğu, cadde ve sokaklarının darlığından dolayı yaşanan trafik yoğunluğu ve burda sayamadığım diğer sebeplerden dolayı tosya pazarının iki güne bölünmesi elzemdir. Bu çok önemli hususu dikkate alırsanız çok sevinirim. Başarılar diliyorum.

Mağdur
Mağdur - 4 ay Önce

Sayın başkanım ne olur en kısa zamanda DİJİTAL ANONS sistemine geçiverin. Sizden önemle rica ediyoruz. İlçemiz ölçeğindeki tüm ilçeler elektronik dijital sisteme geçti. Çok eski bir sistem olan Hoparlörle Anons sisteminden artık lütfen vazgeçin. Sizden önemle rica ediyoruz. İnanın hoparlörün sesini kafamız, kulağımız beynimiz kaldırmaz oldu, psikolojimiz bozuluyor, dayanılır gibi değil, çıldırmamak elden değil. Yalvarıyoruz, rica ediyoruz, bu önemli sorunu da çözüverin. İyi çalışmalar, başarılar diliyorum.

Orhan Cingöz
Orhan Cingöz - 4 ay Önce

Sağolasın başkanım Sayenizde Tosyamız hızlı bir şekilde modernleşiyor.birde şu carşı içerisindeki düzensiz park eden araçlara elbirliği ile çözüm bulsak.

İstek
İstek - 4 ay Önce

Tosyamız gün geçtikçe büyüyen ve gelişen bir ilçe Bayramlarda ve yaz tatilinde nüfüs 2 te katlıyor. Önceki reis HIDIRLIK TEPESİNİ mesire teri yapacağım dedi. Sözünü tutamadı ve halk gönderdi. ÜÇOLUKLARI'NDAN BAŞKA MESİRE YERİ YOK. HIDIRLIK TEPESİNİ VE ŞEH DERESİNİ MESİRE ALANI YAPSAK NEGÜZEL OLUR. Yangınlar sebebiyle ormanlara gitmek te yasak. Değerli basınımız da konuyu takip ederse çok memnun oluruz.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307