Başkan Volkan Kavaklıgil'den Müjdeli Haber

banner294

Başkan Volkan Kavaklıgil'den Müjdeli Haber
banner271

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Tosya Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısında, engelli vatandaşların su kullanımlarında indirim uygulanması kararı aldı.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdiğimiz Eylül ayı meclis toplantısında, gündem konusu olan “Engelli vatandaşlara Su İndirimi” yapılan oylama ile kabul edildi. Belediye Meclis üyesi Ahmet Hayta tarafından okunan bildiride; “ 4736 sayılı kanunun 1. Maddesinin 6. Fıkrasına göre Bakanlar Kurulu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca üretilen mal ve hizmet bedellerinin indirim yapılabilecek kişi ve kurumları tespit etmeye yetkili olup; bu kapsamda 8 şubat 2002 tarih ve 24665 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2002/ 3654 sayılı Bakıma Muhtaç Kişiler ile, Gaziler, Şehit ve gazi, dul ve yetimleri, engelliler, öğrenciler ve 2022 sayılı 65 yaşını doldurmuş muhtaç güçsüz ve kimsesiz Türk vatandaşlarına aylık bağlanması hakkında kanun kapsamındaki kişilere kamu kurum ve kuruluşlarının ürettikleri mal ve hizmetlere ilişkin tarifelerde indirim uygulanması imkanı getirmiştir. Buna istinaden Belediyemizde uygulanan su ve buna bağlı ücretlerdeki indirimin %50 ve üzeri engel durumu bulunan vatandaşlara tek bir abonelikte %40 indirim uygulanabilmesi oy birliği ile kabul edildi..

 ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA DESTEĞİMİZ SÜRECEK

 Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil yaptığı açıklamada; “Belediye Meclisimizde aldığımız kararla, bugün bir kez daha engelli vatandaşımıza hizmet edebilmenin mutluluğunu yaşıyorum. Gönül ister ki; bütün ihtiyaçlarına anında cevap verebilelim. Ama ne yazık ki kanunda belirtilen %50 ve üzeri engelli vatandaşlarımızın, su kullanımlarında indirime gittik. İmkânlarımız dâhilinde onların hizmet etmeye, onların ihtiyaçlarını gidermeye çabalıyoruz. Engelli vatandaşlarımıza yönelik hem desteğimiz hem de çalışmalarımız devam edecek. Belediye Meclisimizde aldığımız kararlar önce ilçemize sonra da vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 8 ay Önce

Öncelikle başkanın aldığı (10 yada 5 metreküp sürekli polemik olduğu için) suyu yalan konuşmadan abonelere ulastirsinlar. Belediye su işleri personelleri böyle bir uygulamadan haberimiz yok diye milleti geri gönderdiler. Yazık sizde haberci olun lütfen

Nurhan
Nurhan - 7 ay Önce

Bir de habersiz su kesintisi yapmasanız.6 saattir su yok..

Ahmet Bayar
Ahmet Bayar - 8 ay Önce

Degerli Belediye Başkanım sizi Belediye Meclisimizi kutluyoruz dualarımız sizinle

S.şahin
S.şahin - 7 ay Önce

Allah razı olsun

abdullah yünlü
abdullah yünlü - 7 ay Önce

çok kireçli sular ve her ay analizin yapılması gerekiyormuş tabi bunu yapan kurum belediye değil . belediye su analiz sonuçlarını paylaşıyormuş ama ben tosya da su analiz paylaştığını görmedim .

Savaş Mıhcı
Savaş Mıhcı - 7 ay Önce

Şehit ve gazi aileleri için de indirim hakkı var mı?

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307