BAŞKAN VOLKAN KAVAKLIGİL BU PROJEYİDE HAYATA GEÇİRİRSE

Deli Deresi içinde mutlaka islah çalışması yapılmalı

BAŞKAN VOLKAN KAVAKLIGİL BU PROJEYİDE HAYATA GEÇİRİRSE
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya’nın gerdanlığı olarak anılan ve şehir merkezini ikiye bölen Resmi adı ‘’Deli Deresi ‘’ halk arasında ‘’Kuruçay ‘’ olarak bilinen çay içi görüntüsü ilçeye yakışmıyor. Son günlerde büyükbaş hayvanlarını otlatmak isteyen besiciler ilginç bir yönteme başvurarak ineklerini çayın içinde otlatılmaya başladı.


Ayrıca çayın iç kısımlarının çöplük alanına dönüşmesi ve pis kokuların etrafa yayılması çevrede yaşayan vatandaşların sık sık şikâyetine neden oluyor.
Yetkililerin bu şikayetleri dikkate alarak bir an önce çayın içinde ıslah çalışması yapması ve ilçeye yakışır bir çevre düzenlemesine gidilmesi gerekmektedir.

Seçildiği günden bugüne kadar başarılı çalışmalara imza atan Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’in çay içinde yaşanan ve ilçeye yakışmayan bu görüntüye sessiz kalmayacağını ve kısa zamanda bu konu ile ilgili proje çalışmalarına imza atacağını beklemekteyiz


Tosya halkının yıllardır Kuruçay içindeki bu görüntü kirliliğinden mustarip olduğu ve bir an önce ıslah çalışmasının yapılmasını kent estetiğine artı değer katacak bir çalışmaya ivedi olarak start verilmesini istiyor.
Başkan Volkan Kavaklıgil’in şehrin çehresini güzelleştirecek sürdürülebilir bir çalışmaya imza atması durumunda ilçenin önemli bir sorununa çözüm bulmuş olacak.


Vatandaşlar özellikle Tosya ilçesi ile aynı coğrafi konumda olan Kastamonu ve Çankırı illerindeki başaralı çay içi ıslah çalışmalarını örnek göstererek Tosya’da böyle bir örnek Çay içi çevre düzenleme çalışması yapılmasını istemektedir.


Not: Çay içinde böyle bir çalışma yapılır ise beklide adının nereden geldiğini bilmediğimiz ‘’DELİ DERESİ ‘’isimde değişir.

NEDEN BÖYLE OLMASIN

YORUM EKLE
YORUMLAR
Derin Vazife
Derin Vazife - 2 ay Önce

Yapılırsa iyi olur, güzel olur ama çaya sel gelirse ki gelir o zaman bozulur. Yapılan harcama boşa gider. Hatta üç oluklar mevkiinde orman işletmeye ait bulunan tomrukların boyu kuturu ile sitedeki kereste ve kalasların ebatları bozkurttakilere göre çok büyük. Sel gelmesi durumunda büyük felaket yaşanır malesef . O sebeble ordaki orman deposunun ve marangozlar sitesindeki kereste ve kalasların en kısa zamanda kaldırılması gerekir. Kapatılan kuru çayın üzerinin de en kısa zamanda açılması gerekir bir felaket yaşanmadan önce.

Akıl Mantık
Akıl Mantık - 2 ay Önce

Bozkurt ta şehir rantçılarının çay yatağının etrafına göz dikmeleri ve ağızlarının suyu akması sonucu 400 mt olan çay yatağı mesafesi 15 metreye indirilmiş. Şehir Plancısına plan çizdirilerek onaylatılmış, belediyeden ve belediye meclisinden geçirilerek imara açılmış , kazanç ve rant başlamış. Malesef anlatılanlar böyle. Yoğun yağmur yağışı sonucu malesef ölümlü ve maddi hasarlı büyük bir sel felaketi yalandı. İlçemizde de böyle bir fekaketin yaşanmaması için bırakın çayın düzenlenmesini, kuru çayın üzerinde bulunan orman işletme müdürlüğüne ait orman deposunun ve tomruklarının en kısa zamanda oradan kaldırılması gerekir. Marangozlar sitesindeki kalas ve kerestelerin en kısa zamanda kaldırılması gerekir. Tomruk yüklü kamyonların ve tırların, kereste yüklü traktörlerin asla şehir merkezine ve kuruçay etrafındaki caddelere sokulmaması getekir. Kamyonlara tırlara, traktörlere güreş sahası üzerinden, eski meral sanayi istikametine D100 e ulaştırılmak üzere çok acil çevre yolu yapılmalıdır. Felaket geliyorum demez, kapatılan kuru çayın üzeri derhal açılmalıdır. Üç oluklar üzerinde bulunan ormanlık alamda çamların dikili olduğu teraslama dipleri ve karıklar çok acil hafriyat yapılarak derinleştirilmelidir. Felaket gelmeden bu işler hakkında çok acil radikal kararlar hemen verilmelidir. Hatta bizim ilçemizin çay yatağı mesafesi 15 metre de değil, sanki 10 metre gibi. O sebeple projeye filan gerek yok, içerisine girip temizliğinin yaptırılması yeterli.

cemil
cemil - 2 ay Önce

volkan başkan hangi problemi çözdü de bunu da çözerse diye yazdınız? ballı maaşla işe yerleştirdiği hampaları ve gazeteci kılıklı yağcıları dışında kim var?

azapay
azapay @cemil - 1 ay Önce

zannedersem gözlerinizde bir bozukluk var yapılan hizmetleri göremeycek kadar rahatsızsınız acilen bir göz doktoruna gidin

Oğuzhan
Oğuzhan - 1 ay Önce

oraya ne yapılırsa yapılsın en ufak yağmur suyunda bozulur

Turkmen Sahin
Turkmen Sahin - 2 ay Önce

Sayın editör iyi bir konuya değinmişsiniz. Bozkurt Olayında da görüldüğü üzere Tosyamızda bir benzer yapılanmaya sahip. Buraların ıslahı önemli. İnşAllah değerlendirmeye alınır.

Vatandas
Vatandas - 2 ay Önce

Tosya bu projeyi yemez Kastamonu gibi olmaz

ÇAYCI
ÇAYCI - 2 ay Önce

ÇOK HAKLISINIZ ÇAY İSTİYORUZ

Symsym
Symsym - 2 ay Önce

Belediye başkanımız mutlaka bir çözüm bulmalı , etrafa koku saçılıyor hem estetik açıdan hoş durmuyor çöp hertaraf


SIRADAKİ HABER