Başkan Şahin '' Siyasi Hayatıma mal olsa bile bu iş olacak''

banner294

İstanbul-Samsun kara yolunun D-100 karayolu Tosya geçişinde Nalbantoğlu Benzinliği ile Organize Sanayi arasında ve Çorum ve Çankırı kavşaklarına kurulacak sistemle, belirli yerlere konulacak kameralarla hız ve kural ihlalleri tespit edilip ceza kesilecek.

Başkan Şahin '' Siyasi Hayatıma mal olsa bile bu iş olacak''
banner278

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

  KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) kurulmasına ilişkin çalışmalarda son noktaya gelindi.

  İstanbul-Samsun kara yolunun D-100 karayolu Tosya geçişinde Nalbantoğlu Benzinliği ile Organize Sanayi arasında ve Çorum ve Çankırı kavşaklarına kurulacak sistemle, belirli yerlere konulacak kameralarla hız ve kural ihlalleri tespit edilip ceza kesilecek.

  Trafik akışının kontrol edilmesi, ulaşımın denetlenmesi ve trafikte düzeni bozan araçlardan kaynaklanan kazaların önlenerek can ve mal emniyetinin sağlanması amacıyla geliştirilen sistemle, kural ihlali yapan araçların sensörler aracılığıyla tespiti sonrası görüntü işleme yazılımları ile plakaların kaydedilerek ilgili kanunda öngörülen cezaya tabi tutulacak.

BELEDİYEMİZE EK GELİR OLACAK FAKAT BİZ BUNUN DERDİNDE DEĞİLİZ.

Başkan Kazım Şahin www.tosyahaberleri.com haber sitesine yaptığı açıklamada ‘’ TEDES cihazları uygulaması ile D-100 karayolunda ve Çanakkale Şehitleri caddesinde trafik kazalarının önüne geçerek can ve mal kaybını engellemiş olacağız. Bu sistem yurdumuzda çeşitli noktalarda ve de son olarak Osmancık ilçesinde uygulamaya geçildi. Biz belediye olarak işin ceza boyutunda değiliz. Bazen kulağımıza bazı duyumlar geliyor işte bu cezalar yazıldığı zaman belediye bu gelirden faydalanacak diye. Doğru Belediyemiz de ek gelire kavuşacak fakat biz olayın gelir boyutunda değil vatandaşlarımızın can güvenliği derdindeyiz. Ayrıca bu gelir belediyemiz kanalı ile yine Tosya’ya hizmet ve yatırım olarak geri dönecek.

TEDES SİSTEMİ SİYASİ HAYATIMA MAL OLSA BİLE KURULACAK.

Başkan Şahin sözlerine şöyle devam etti’’ Kurulacak TEDES sistemi konusunda çok ayrıntılı araştırma yaptık. Bu iş konusunda uzman olduk sayılır. Çok özel ve uzman firmalarla irtibata geçtik. Piyasada bu konuda kendine geliştirmiş yazılım firmaları ile görüştük. Hız sınır 80 olması yönünde fikir birliğine vardık.Ayrıca Yazılıma yüklenecek program ile Tosya Plakalara daha hassas inceleme yapılarak hemşerilerimizin mağdur olması önlenecek. Bu konuda İlçe Kaymakamımız Yusuf Cıbır ve Trafik Şubesi ekiplerimizle görüşmelerde bulunduk. Şunu açıkça söylemek isterim TEDES bizim olmazsa olmaz konularımızdan birisi Siyasi hayatıma mal olsa bile her türlü tepkiyi göze alarak bunu kuracağız. Yeter ki bu D-100’de meydana gelen kazalara ve can mal kaybına son verelim’ ’dedi.

Başkan Kazım Şahin TEDES konusunda son noktayı koyarak yapılan çalışmaların sonuna gelindiğini ve TEDES uygulamasının ilçemize hayırlı olmasını bu uygulama ile kazaların önüne geçileceğine inandığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2016, 10:24

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
güzel
güzel - 6 yıl Önce

eline sağlık başkan

Ali
Ali - 6 yıl Önce

Bu nasıl bir konuşma nasıl bir tavır ya.Trafikten bahsediyoruz rant kapısından değil sayın Başkan. Birakinda emniyet ekipleri karayollari karar versin buna.Firmalarla konuştuk,uzmanlastik ne demek, Tosya plakalarina kıyak geçilecek ne demek.Siyasi hayatınızı sorgulayacaksak önce kavşak işini sormak lazım ne oldu diye? Kazaları böyle mi önleyeceksinir şimdi de? Kusura bakmayın da sayın Başkan şu popilist aciklamaniz "Hababam Sinifi"nın paraci müdürünü anımsattı bize.

Salim KAYNAR
Salim KAYNAR - 6 yıl Önce

Sistemin uygulanması güzel ama daha önceleri bir kaç yerden duyduğum bilgiler doğru ise cihazın ve kurulumun maliyetinin çok yüksek olduğu ve özellikle o civarda bulunan bir kaç kişinin bu işin yapılması için büyük çaba sarfettikleri. İNŞAAALLAH ben yanılırım veya duydukların doğru değildir. Bilgilerinize

Sahin Turkmen
Sahin Turkmen - 6 yıl Önce

Osmancıkta 4-5 tane var. Hız sınırı 50. Burada da 50 olursa yoldan geçenler güzel konuşmazlar. Osmancık esnafı yaka silkiyor millet kızmış yol kenarındaki esnaftan durup alışveriş yapmıyor transit geçiyor. Bayramda çok zarar etmişler.

vatandas
vatandas - 6 yıl Önce

Isiklandirma koy

aytaç
aytaç - 6 yıl Önce

merak etmeyin olmayacak. içişleri bakanlığı radarlarla ilgili değişiklik için çalışma yapıyormuş.

Mapir
Mapir - 6 yıl Önce

Bence çok güzel olmuş fakat belli yerlerde 50 km hız uygulaması olmalıdır.

Gavşak ne oldu
Gavşak ne oldu - 6 yıl Önce

Tosya`daki ehliyetsiz sürücülere ve şu söz verdiğiniz kavşağa ve trafikte kuralsızca hareket eden toplumunuza çözüm bulun. Trafik ekiplerini sokaklarda görmek isteriz...


SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif