ARAÇ RUHSAT İŞLEMLERİ ARTIK TOSYA NOTERLİĞİNDE YAPILACAK

banner294

Tosya Noterliği 15 Şubat 2018 tarihinden itibaren Ruhsat Tescil İşlemlerinin Noterlik tarafından yapılaçağını bildirdi.

ARAÇ RUHSAT İŞLEMLERİ ARTIK TOSYA NOTERLİĞİNDE YAPILACAK

buraya tıklayınız
Haber : Sedat Ağacıkoğlu İHA

Türkiye Noterler Birliği Başkanı, Emniyetçe yapılan araç tescil ve sicil işlemlerinin 2018 yılından itibaren noterlikler eliyle gerçekleştirileceğini belirtti.
 
Tosya Noterliği yetkilileri noterlerin zaten ikinci el araç satış ve devir işlemlerini gerçekleştirdiklerine işaret ederek, bu işlem sonucu aracın yeni sahibine 30 günlük geçici tescil belgesi verdiklerini anlattı. Yaptıkları bildirim sonucu tescil işleminin Emniyet birimlerince yapıldığını ifade eden Tosya Noterliği artık tescil ve sicil işlemlerinin TNB gözetiminde gerçekleştirileceğini bildirdi.

'RUHSATI BİZ VERECEĞİZ'

"Ruhsat olarak adlandırılan aracın sahiplik işlemini 2018'den itibaren biz yapacağız yani ruhsatı artık biz vereceğiz. Ruhsat gönderimi daha önce bir ayı bulurken, uygulamanın noterlere geçmesiyle satış sözleşmesinin yapıldığı anda verilir hale gelecek. Bütün araçların sicil kayıtları da noterliklerde tutulacak. Tescil işleminde sadece satış ve devir yok. Araç üzerinde yapılacak motor şasesi yenilemesinden boyatmaya kadar her türlü değişiklik tescile giriyor."

Tosya Noterliği 15 Şubat 2018 tarihinden itibaren Araç Tescil ve Ruhsat İşlemlerine başlayacaklarını ifade ederek Vatandaşların Ruhsat İşlemlerinde Tosya Noterliğine gelinmesi gerektiğini söylediler.


Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 00:52

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
dayısız
dayısız - 5 yıl Önce

böyle olacak diye yeni tescil işlemlerinde millete eski plakaları zorla verdiler sonrada bazı şahıslar aynı gün birileri eski plakayı almak zorunda kalırken yeni plakayı alabildiler ne hikmetse... yeni plaka isteyince yok eski plaka verebiliyoruz diyorlardı.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307