AK Parti Tosya İlçe Başkanı Pirinç Açıklaması

banner315

banner322

Haber : Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya İlçesi AK Parti İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci Organize Sanayide düzenlenen Basın Toplantısında gazetecilerin sorusunu cevaplarken Tosya Pirinci konusunda açıklamalarda bulundu.

Başkan Mete Dikişçi Çeltik üreticisinin sorunlarına çözüm bulunması ve üreticinin pirinci nasıl değerlendirmesi konusunda yaptığı konuşmada '' Pirincimizin yüzde 17 ile 22 arasında olan şeker oranı sağlıklı bir pirinç.Tüm Türkiye’ye şu şekilde lanse edebiliriz mesela 25 liramı bu gün pirincimiz ,sarıkılçık biz bunu diğer pirinç diye raflara koyduğumuz zaman 50 liraya satamazmıyız.Yani şunu demek istiyorum bazı şeyler parti ile değil bazı şeyler toplumla yapılır.Bizde o toplumun içindeki insanlar olarak ben şuna davet ediyorum birlikte bunun çalıştay mı yapalım yoksa herkes fikrini sunacağı bir ortam mı oluşturalım ne ama bir şeyler yapalım. Biz pirincimizi öne çıkaracak bir şeyler yapabiliriz. Bizler bir şeyler yapalım niye diğer pirinç diye satamıyoruz.''önerisinde bulundu.

İyi niyetle ve üreticinin ürününü değerlendirmek yönünde bir açıklama olsada İl Başkanı Doğan Ünlü söze girerek ’ Başkanımızın ifade etmek istediği aslında Tosya’ya özgü bir pirincimiz var.Bu pirinci biz yeteri kadar değerinde değerlendiremiyoruz. Tosya Pirinci sağlık açısından da diğer pirinçlerden ayıran bir özelliğe sahip. Şeker oranının düşüklüğü ve bununla ilgilide hem tanıtım konusunda hem de pazarlanması konusunda top yekün olarak bir çalışma yapmamız lazım. Çünkü bu pirinç Tosya’nın bir değeri. Bu değere herkesin sahip çıkmazı gerekir. Başkanım her halde kafasına takılan bir sorıun olarak gördü''dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2022, 11:28

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ak Tosya
Ak Tosya - 2 yıl Önce

Lütfen konuyu çaptırmayın. Mete başkanın dediğini herkes anladı. Bizde oradaydık. Mete başkan dünyanın şeker oranı en düşük pirinci , neden diyet pirinç diye satılmıyor dedi. Niye pirinç unu fabrikası yok dedi. Yazdıklarınızla denilenlerin alakası yok.

Beyaz Kürşat
Beyaz Kürşat @Ak Tosya - 2 yıl Önce

Pirinç unu fabrikası kurmaya gerek yok. Sarıçeltik pirincinin kilogramını da 50 tl den satmaya hiç gerek yok. Genişletilen organize bölgesinde yeni parsellerden birinde PUDRA ŞEKERİ fabrikası kuralım ve pazarlamasını yapalım. Varlıklı zengin muhitlerde küçük bir tabağı iki bin liradan alıcı buluyormuş. İlçe halkı olarak oldukça büyük bir servet sahibi oluruz. Kuracağımız şirket te halka açık olsun. Çalışanda, ortak olanda faydalansın, kazanç sağlasın, hep birlikte köşeyii dönelim inşaAllah. Kastamonulu abiler organizeyi genişletmeye çok yardımcı olmuşlar, sağolsunlar, pudra şekeri fabrikası kurmamıza da çok yardımcı olurlar muhtemelen. İzinleri almamızda yol gösterirler, malı kolayca üretiriz. İlçe başkanımızı prinç unu fabrikası gibi küçük kazançlı işlerle yormayın lütfen.

Ahmet YILMAZ
Ahmet YILMAZ @Ak Tosya - 2 yıl Önce

Hasan beyin orda demek istediği, Tosyaya Özel şeker oranı düşük bir princimiz var, bunu Fabrikada Pirinç ununa,yada diyet için gerekli bir malzemeye çevirip daha pahalı satamaz mıyız demek istemiş ...O yüzden bu haberi bu şekilde değerlendirmek gerekli bence...Saygılar...

SAPACALI BOZKURT
SAPACALI BOZKURT - 2 yıl Önce

Siz önce pirinç Üreticisinin kanayan yarası baraj sorununu çözün kış aylarında su akıyor biz bakıyoruz Aşagı Dikmen köyünün üstüne regletör kurulsa oluyor Kastamonunun diger İlçelerinde altı yedi adet baraj var .Seçim zamanı köylere gelen siyasilere el pençe duranlar Tosyanın sahibi yok Bürokrat veya siyasetci Tosyalı çalışkandır ,Tosyalı işini , bilir verin coşkuyu alın oyu

samsa
samsa - 2 yıl Önce

500 tl bile satarız..elini korkak alıştırma

İlhan kemer
İlhan kemer - 2 yıl Önce

Başkanımız bu şekilde bir konuşma yapmadı. Doğru haber yapın lafları çarpıtmayın.

Aydın şekerci
Aydın şekerci - 2 yıl Önce

Saçmalardan seçmeler,memlekette önce ürette sonra sat,üretim yokki. Nereden başlayacağınıda bilmiyor. Doğan Ünlü bunu yalnız bırakmasın.

Dikmen li
Dikmen li - 2 yıl Önce

Ömrümde çeltik görmemiş adamlar gelip çeltik konuşuyor akpli arkadaş siz milyonlarcs para verip ihale edip sonrada ne hikmetse ortada olmayan kızlar yolu barajına bir el atın diyeceğim de nerde sizde o adamlık kim bilir hangi akp li müteahhiti zengin ettiniz az kaldı az bu yapılanların hepsinin hesabını vereceksiniz ..

E.e
E.e - 2 yıl Önce

Tosya Kastamonu il merkezinde tosya olarak hep geri bölgede kalıyor hiç bir zaman öne sürülüyor kastamonu günleri vb. Gibi etkinliklerde diyer bil ilçe olan taskpru daha ön plânda kastamonu denince de akla ilk gelen şeylerden birisi de sarımsak dır. Yetkililere sormak lazım Tosya neden bu konumda ilerliyor???

Arif kayalı
Arif kayalı - 2 yıl Önce

İl başkanı iyi toparladı, Hasan,sarıkılçık pirincini neden başka pirinç diye satalım ne alaka.


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307