10 NİSAN POLİS GÜNÜ 50 m. SABİT HEDEF TEK KURŞUN YARIŞMA YAPILACAK

Yarışmalar 08.04.2012 Pazar günü saat 11:00’de, ilçemiz Üçolukları mesire yeri üzerinde bulunan atış poligonunda yapılacaktır.

10 NİSAN POLİS GÜNÜ 50 m. SABİT HEDEF TEK KURŞUN YARIŞMA YAPILACAK
banner278

buraya tıklayınız

08 Nisan 2012 Pazar Günü Polis Haftası kutlamaları programında düzenlenen 50 m ayakta desteksiz sabit hedefe atış yarışması düzenlenecektir.

Yarışma kuralları aşağıda yayınlanmıştır.

            1-
Müsabakalar 50 m. Ayakta desteksiz sabit hedefe yapılacaktır.

2-Atıcıların 10 adet tek kurşun atış hakkı vardır.Atıcılar arasında beraberlik söz konusu olduğu taktirde atıcılara 5 atış hakkı daha verilecektir.

3-Atıcılar hakem nezaretinde kulvarındaki hedefe 2 sefer, doldur ve atış komutuyla birlikte atış yapacak, bu işlem her atıcı 10 atış yapana kadar aynen uygulanacaktır. Atışını tamamlayan sporcu silahının fişek haznesinin boş olduğu görünecek şekilde kulvardan ayrılacaktır.

4-Atış fişekleri Tek Kurşun olup, sporcular arasında eşitliğin sağlanması amacıyla bedeli mukabilinde tertip komitesinden temin edilecektir.

5-Müsabakaya katılım sayısı göz önüne alınarak gerekirse ilk 10 atışta puanı düşük olan sporcu isterse 5’inci maddedeki şartlara uymak kaydıyla ilk atışını iptal ettirip yeniden atışa katılabilir.

6-Atışlarda 12 kalibre yivsiz av tüfekleri kullanılacak olup, namluda gez ve ek arpacık serbest’tir. Silahlar atış kulvarı dışında kılıf yada çanta içerisinde bulundurulacaktır.

7- Paradox(yivli) namlu, optik(dürbün) vs. kullanılmayacaktır.

8-Yarışma kulvarına gelen sporcuya ait ekipman kontrolü hakem tarafından yapılacaktır.

9-Sporcu kayıt işlemleri atış poligonunda saat 10:00 – 11:00 arası yapılacaktır.

10-Güvenlik önlemleri amacıyla sağlık memuru ve bir ambulansın ve bir itfaiye aracının  müsabaka boyunca hazır bulundurulması ilgili kurumlara yazıyla bildirilecektir.

11-Yarışmacılara 15X20 cm ebatlı sırt numaraları verilecek, sporcular numaralarını müsabaka boyunca sırtında görünür şekilde taşıyacak, müsabaka bitiminde masa hakemine teslim edilecektir.

12-Yarışmacılar Gençler ve Büyükler kategorisinde yapılacak olup her iki kategoride dereceye giren ilk 3 sporcuya kupa verilecektir. Dereceye giren sporculara kupaları 10 Nisan polis günü etkinliğinde protokol önünde verilecektir.

13-Yarışmaya katılacak genç sporcuların ISSF (Uluslararası Atıcılık Federasyonu) ve T.A.F (Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu) yarışma yönetmelikleri gereği 31 Aralık tarihi esas alınarak 1992 doğumlu olacaktır.

14-Atış müsabakalarının organizesinden İlçe Emniyet Müdürü Kaan YIKILMAZ ve Kastamonu Atıcılık İl Temsilcisi Metin ÖRTÜKOĞLU yetkili ve sorumludurlar.

15-Reglemanda yer almayan hususlarda karar verme yetkisi tertip komitesine aittir.                   

 

Tüm Sporculara Başarılar Dileriz.

İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ & KASTAMONU ATICILIK İL TEMSİLCİLİĞİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER