TOSYA'DA YARIŞMA ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Kastamonu’nu Tosya ilçesinde Ankara Asilder ve İstanbul Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün Türkiye genelinde organize ettiği ‘’ Ufka Yolculuk Kitap Okuma’’ yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

TOSYA'DA YARIŞMA ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
banner278

buraya tıklayınız

Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından desteklenen yarışma 18 yaş altı ve üstü olmak üzere 2 kategoride gerçekleştirildi.

Tosya Ticaret Meslek LisesiKonferans Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Dernek Başkanı Mustafa Özipek yaptığı kısa konuşmada’’ Okuma alışkanlığının günümüzde istenilen düzeyde olmadığını, okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak için yarışmayı düzenlediklerini Her yıl düzenlemeyi planladıkları ödüllü kitap okuma yarışmasının ilkini, İslam Alimi Merhum Ömer Nasuhi Bilmen'in Büyük İslam İlmihali eseriyle başlattıklarını söyledi. Ayrıca gelecek yıl da yapmayı planladığımız 'Ufka Yolculuk Kültür' yarışmasında kılavuz kitabımız Kuran-ı Kerim mealinden  Feyzül Furkan adlı eseri olacaktır." diye konuştu. Program sonunda kazananlara ödülleri verildi.        

Yarışmada dereceye giren Mehmet Çivi, Penge Çayır, Burak Akın, Nesrin Delebe, Elmas Delebe ve Murat Sepetçi’ye çeşitli ödüller verildi.

HABER ULUSAL MEDYADA

//www.iha.com.tr/tosyada-yarisma-odul-toreni-yapildi-20130608AW000231-kastamonu-haberi

//www.haberler.com/tosya-da-yarisma-odul-toreni-yapildi-4711207-haberi/Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2013, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER