-BASINA VE KAMUOYUNA-

Kastamonu Milletvekili seçildiği tarihten bu yana başta ilçemiz Tosya olmak üzere Kastamonu’nun sorun ve problemlerini Ankara’ya taşıyan, çözümü için üstün gayret sarf eden Milletvekilimiz Hasan Baltacı’nın Suluca Köyü Üst Geçit Projesi’yle ilgili yaptığı açıklama hatırlanacağı gibi yankı bulmuş, projenin üç ay içinde ihale edilip yapımına başlanacağı kamuoyuna yansımıştır.

Suluca Köyü sakinlerinin yıllardır çalmadık kapı bırakmadığı ama çözüm bulamadığı bu meselede mesafe kat edilmesini sağladığı, Tosya’nın bir derdiyle daha dertlendiği için Milletvekilimiz Hasan Baltacı’ya hemşerilerimiz adına teşekkür etmem ne yazık ki bazı acemi siyasetçilerde hazımsızlığa neden olmuş, paniğe yol açmış, maskelerinin ardındaki gerçek yüzlerini bir kez daha görmemizi sağlamıştır.

Öyle ki bu acemiler, üst geçit olmadığı için onlarca can kaybı yaşayan Suluca Köyü sakinlerinin bu talebinin Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde dile getirilmesine “provokasyon” diyebilecek kadar küçülmüşlerdir.

Öyle ki bu acemiler, Tosyalıların bu talebinin Meclis kürsüsünde ifade edilmesini “şov” ve “algı operasyonu” olarak nitelendirebilecek kadar şaşkınlık içindedir.

Öyle ki bu acemiler, Cumhuriyet Halk Partisi’ni çakılı bir çivisi olmamakla suçlayacak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin adını terör örgütleriyle birlikte anacak, hizmetleri sahiplenmekle itham edecek kadar bilgi ve algı yoksunudur.

Kimse merak etmemelidir. Tosyalılar kimin algı, kimin şov yaptığını gayet iyi bilmektedir.

Tosya’nın sorunlarının bakanlıklara yazılı ve sözlü talepte bulundukları için çözüldüğünü açıklayan Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Mete Dikişçi madem Tosya’nın sorunları bu kadar kolay çözülebilmektedir neden bugüne kadar yılan hikâyesine dönen problemler rafta beklemektedir, cevap vermelidir.

Hasan Mete Dikişçi madem Tosya’nın sorunlarını biliyor, bu sorunları yazılı ve sözlü olarak bakanlıklara ilettiğinde çözüm üretiyorsa; Tosya-Kastamonu yolu 20 yıldır neden yapılmamıştır, Tosya- İskilip yolu, Tosya-Yapraklı yolu neyi beklemektedir?

Hasan Mete Dikişçi yazılı ve sözlü talepte bulunduğunda sorunları çözüyorsa o zaman Tosya Devlet Hastanesi’nde doktor açığı bugüne kadar neden kapatılmamıştır? Tosyalılar yıllardır Kastamonu’ya, Çankırı’ya, Çorum’a, Ankara’ya neden gitmek zorunda bırakılmakta, sevk yollarında perişan edilmektedir?

Tosya’nın sorunlarının çözümü bir yazıya, bir telefona bakıyorsa Kızlaryolu Barajı neden bitirilmemiş, Tosyalı pirinç üreticisinin 20 yıldır yaşadığı su sıkıntısı neden çözülmemiştir?

Ak Parti Milletvekilleri Tosya’nın derdiyle dertleniyor, çözüm üretebiliyorsa; kapı sanayisinde marka olan Tosya’mız için Milletvekilimiz Hasan Baltacı tarafından TBMM’ye KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesi için verilen kanun teklifini neden kendileri bugüne kadar hazırlamayı akıl etmemiştir?

Ak Parti Milletvekilleri Tosya’yı seviyorsa, her bakanlığa her istediklerini yaptırabiliyorsa Milletvekilimiz Hasan Baltacı’nın Tosya pirincine alan bazlı gelir desteği sağlanması için verdiği kanun teklifi neden iktidar partisi milletvekilleri tarafından Meclis’e getirilmemiştir?

Tosya için, Kastamonu için, Türkiye için söyleyecek sözleri kalmayanların millilik ve yerlilik kisvesine sığınmaları, kendileri gibi düşünmeyen herkesi terörist ilan etmeleri siyasette acemi ama riyakârlıkta usta olduklarını bir kez daha kanıtlamıştır.

Hasan Mete Dikişçi terör örgütü arıyorsa, terör örgütleriyle işbirliği yapan siyasetçiler bakınıyorsa önce “ne istediler de vermedik” diyenlerden hesap sormalıdır.

YRP FİLİSTİN İÇİN DESTEK YÜRÜYÜŞÜNDE YRP FİLİSTİN İÇİN DESTEK YÜRÜYÜŞÜNDE

“PKK terörist bir örgüt değildir” diyen AKP Mardin Milletvekili ve MKYK Üyesi Orhan Miroğlu’nu sorgulamalı, “Öcalan Ortadoğu'da Türkiye'nin önünü açıyor" diyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut’la aynı düşünceyi paylaşıyor mu paylaşmıyor mu, “Öcalan İmralı’da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor” diyen AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’e katılıyor mu katılmıyor mu cevap vermelidir.

Hasan Mete Dikişçi, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin Fethullah Gülen’le olan fotoğrafı hakkında ne düşünmekte, Tarım ve Orman Bakanlığı yapan Bekir Pakdemirli’nin kardeşinin FETÖ’den tutuklu bulunmasını nasıl değerlendirmektedir Tosyalılar merak etmektedir.

Hasan Mete Dikişçi’ye tavsiyemiz hamaset yapmayı bırakması, önünde kalan kısa iktidar günlerinde Tosya’nın gerçek sorunlarına odaklanmasıdır.

Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Tosya’mız için verilen her sözün takipçisi olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında sorunları tek tek çözeceğimiz sözünü veriyoruz. Çünkü biz Tosya’yı seviyoruz.

İsmail OKUDUCU

Cumhuriyet Halk Partisi

Tosya İlçe Başkanı

Editör: TE Bilisim