TOSYA'NIN CİĞERLERİ YANIYOR

banner294

TOSYA'NIN CİĞERLERİ YANIYOR
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu Tosya İlçesi Alikaya Deresi diye bilinen mevkide akşam saat 18:00 civarında  henüz nedeni bilinmeyen nedenle yangın çıktı.
İlçe merkezine çok yakın bir noktada yer alan ve piknikçilerin yol güzergahında bulunan bir zamanların yeşil alanı fakat son zamanlarda Çöplük haline getirilen alanda yangın. Tosya Marangozlar sanayi sitesi ile Ormanlık alnın sınırını belirleyen Ali Kaya dere yatağına atılan çöplerin alev almasıyla başlayan yangın Orman itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Marangozlar sanayi sitesi üst kısmında dere yatağına atılan atıklar nedeniyle çöplük haline gelen alanda yangın çıktı. Yangın, bir vatandaşın Tosya Belediyesi İtfaiye ekiplerine ihbar etmesi sonucu olay yerine Tosya Orman İşletmesi ekipleri intikal ederek yangını büyümeden kısa sürede söndürdü. Orman işletme ekiplerinin yoğun çabaları sonucu meşelik alanlara ulaşmadan kısa sürede söndürüldü.

Olay yerine gelen vatandaşlar ise dere yatağına marangoz malzeme atıkları ve boya ile tiner kutularının rastgele dökülmesine tepki gösterdiler. Hemen hemen her gün bu şekilde yangın vakalarının çıktığını söyleyen vatandaşlar yetkilileri bu konuda önlem almaya davet ettiler.

Bir kaç gün önce Koronavirüs vakası olarak Ulusal basına servis edilen ve alkollü oldukları iddiası ile ifşa edilen iki yaşlının yakalandığı bu alanda bu defa yangın vakasının yaşanması ve bu alanın çöplük durumunun gözden kaçmasına bir anlam verilemiyor.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
istanbuldan
istanbuldan - 2 yıl Önce

istanbuldan kucak dolusu sevgi ve saygılar çok çok selamlar, gerçekten üzüldüm. bu görüntüler hoşuma gitmedi, Belediyemiz bir defaya mahsus olmak üzere pislik görünen manzarayı temizlemisini düşünüyorum. dozer var, kepçe var, kamyon var, Hepimizin bildiği gibi Temizlik imandandır. Temizledikten sonra inşAllah bir daha yapmazlar, selam ve dua ile.

...
... - 2 yıl Önce

Yol kenarına çöp ve hafriyat dökmek yasak yazmışlar ama çok bilinçli olan milletimiz nedense hiç çöp dökmemiş!!!!??!?!?! (!)

Doğan Baykal
Doğan Baykal - 2 yıl Önce

Köylerimizin yöreleri izin bu hale gelmesinin sebebi köyden büyük şehirlere gelip tekrar yörelerimize döndügümüzden agzımızda sigara elimizde mangal gerimize bakmadan bırakıp gidiyoruz cocuk bezi pet şişesi poşet şişeler VS köyde degişmedik kasabada degişmedik büyük kentte degişmedik yurt dışında degişmedik agzımızda sigarayınan. gittik sigarayla döndük O yerlere cöpten başka ne örnek bekliyoruz ki amacım kimseyi sulamak degil herkese hayırlı günler dilerim

Ali Osman kesgin itfaiye Çavuşu İstanbul Turgutreis itfaiye ekip amiri.
Ali Osman kesgin itfaiye Çavuşu İstanbul Turgutreis itfaiye ekip amiri. - 2 yıl Önce

Geçmiş olsun Allah korusun.Tosyamızın kıymetini bilelim değerli hemşehrierim selam ve dua hepimizin üzerine olsun inşAllah.

Mert
Mert - 2 yıl Önce

Temizlik imandan derler ama gorunuyorki Tosya bircok seyini kaybetmis. Tosya cevresi pilik icinde

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298