Tosya'da Tel Örgü Hırsızları Suç Üstü Yakalandı

banner294

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi Akseki köyünde Orman Müdürlüğüne ait ormanlık alana yeni dikilen fidanların korunması amaçlı kullanılan tellerin çalınması üzerine Jandarma detekliflleri tarafından yapılan titiz arama çalışması sonucu 2 kişi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre Akseki Köyü Ormanlık alanda meydana gelen "Hırsızlık" olayı sonrası olayın çözümlenmesi için, Kastamonu İI Jandarma Komutanlığı JASAT (Jandarma Dedektifleri) tarafından yapılan titiz çalışmalar neticesinde malzemeleri çalan kişilerin M.U. (Kayseri -26), I.G. (Tosya - 25) ve U.K. (Tosya - 28)  isimli şüpheli şahıslar olduğu tespit edilerek şahıslar olay yerinde yaklaşık 2 km uzaklıkta kaçarken yakalandı.

Şahısların araçlarında yapılan aramada;

- (155) kgTel,

- (1) adet kerpeten,

- (1) adet testere,

- (2) adet balta ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili (M.U.). (I.G.) ve (U.K.) isimli şahıslar hakkında Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda adli işlemler başlatılmıştır.

 Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği ile kamu düzeninin devamlılığının sağlanmasına yönelik faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2022, 13:57

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Reset
Reset - 9 ay Önce

Aman Allahım ne günlere geldik. Ne oldu bize böyle? Ormandaki fidanların korunması için yapılan çit telini de çalmak ne demek? Akıl fikir versin ne diyelim.

Mustafa
Mustafa - 9 ay Önce

Helal olsun jandarma kardeşlerimize Allah sağlık afiyet kolaylıklar versin.

Hüseyin Eseroğlu
Hüseyin Eseroğlu - 9 ay Önce

Sayın Güvenlik Görevlilerimiz.Lütfen suç işleyenlerin yüzlerini de kamu oyu ile paylaşalımki; Yakın zamanda bunlar mutlaka er veya geç dışarı çıkar ve alışan duramaz hesabı olur.İnsanlar mülklerinde böyle bir olayla karşılaşırsa size bu kişileri tarif etmesi kolay olsun.Aksi takdirde mağdurların suçluları size tarif etmeleri zorlaştığı için güvenlik güçlerimizin işi zorlaşır.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307