Tosya'da Mühendislik Harikası OSB Kavşağı

banner294

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu ili Tosya ilçesi D-100 karayolu üstünde Organize Sanayi Kavşağı olarak bilinen alan sürücüler tarafından ''Mühendislik Harikası Kavşak'' olarak anılır oldu.

Tosya Organize Sanayinin açılması ile birlikte kavşakta artan trafik yoğunluğu sonrasında Trafik Kazalarında artış meydana geldi. Özelikle son 3 yılda OSB kavşağı olarak bilinen noktada çok sayıda ölümlü ve maddi hasarlı Trafik Kazası meydana geldi.

Sürücülerin ve OSB’de çalışan vatandaşların  gündeme getirmeye başladıkları kavşaktaki duruma bir an önce çözüm bulunmaması için çalışma yapılmasını istediler.

‘’ Tosya D-100 karayolunda seyir halindeki araçlara OSB kavşağına geldiğinde dikkatle bakarsanız sürücüler ister istemez kavşağa hızlı giriyor ve kavşak çıkışında bir anda kendilerini yolun kenarında çelik bariyerlere doğru giderken buluyorlar ‘’ dediler.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 11:52

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sahin Turkmen
Sahin Turkmen - 3 yıl Önce

Bence bu konuda eğitiminiz olmadan kesin yargıya varmamalısınız. "Bu kavşaklarda sık kaza oluyor. Yetkililerin bu konuda inceleme yapmaları lazım gibi. Bu kadar can kaybı oluyor, milli servet gidiyor." gibi bir yazı yazmanız daha uygun olurdu.

Mert
Mert - 3 yıl Önce

Kaza Yapan Suçlu olur karayolları trafik işaretlerimiz var diyecektir . Hız ve işaret kurallarına uymadığı bu sebepten kaza gerçekleşmiştir der

Daralma
Daralma - 3 yıl Önce

O Kavşak orada yol daralmamış olsa kavşak küçük kalacak, Diyelim Organizeye İstanbuldan yüklü tır geliyor. organizeye döndü kavşak dar olduğu için tır sığmaz dorse yolun içinde kalırdı. tırın peşinden girecek 2-3 tanede vasıta olduğunu dünün o kavşağa nasıl sığacak bu kadar vasıta. zaten adamlar oraya üst geçit yapıyor. Sürücüler dikkatli olmalı. ben burada bir hata göremedim.

aytaç
aytaç - 3 yıl Önce

kavşak 500 metre önceden görünüyor. belki daha fazla. 70 km hızla geçilmesi gereken kavşak 120-130 km hızla geçilmeye çalışılırsa kaza kaçınılmazdır.

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298