TOSYA'DA BAĞ HIRSIZLIK VAKALARINA DİKKAT

TOSYA'DA BAĞ HIRSIZLIK VAKALARINA DİKKAT
banner278

buraya tıklayınız

Haber Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde bulunan Bağ Evlerinde Hırsızlık Vakalarına karşı vatandaşları uyarıyoruz.

Son zamanlarda Tosya'da bulunan bağ evlerinde yaşanan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşların daha dikkatli olması gerekiyor.Kış aylarını gelmesi ile birlikte bağ evleri sahipleri ilçe merkezine taşınarak bağ evlerini yalnız bırakmak zorunda kalıyorlar.Bu durumu fırsat bilen kişi veya kişiler bağ evlerinde bulunan kıymetli eşyaları çalmak için her türlü yola başvuruyorlar. En son olarak ilçenin kuzyaka mevki ve Ömürler çayı mevkiinde iddialara göre 3 hırsızlık olayı meydana geldi.Whatsapp hattımıza ulaşan ve G.B'dır isimli vatandaş bağlarında Hırsızlık olayı yaşandığı ve aynı zamanda komşuları olan iki bağında hırsızlık olayı meydana geldiği yönünde ihbarda bulundu.

Bağlarında Hırsızlık vakasının yaşandığı G.B haber sitemize yaptığı açıklamada '' Bundan bir kaç gün önce Bağ evine gittiğimizde ardiye kısmında bulunan Römork'un olmadığını fark ettik.Daha sonrasında komşularımız bağ evinin çevresini kapatan Tel örgülerinin çalındığını öğrendik.Hırsızlık vakasını derhal güvenlik güçlerine ihbarda bulunarak hırsızların yakalanmasını istedik.Özellikle son zamanlarda kış ayından dolayı bağ evlerinde kimse bulunmamakta.Pandemi yasaklarından dolayı Cumartesi-Pazar günleri sokağa çıkma yasakları nedeni ile bağlarımıza gidemiyoruz.Fakat duyumlarımıza göre Hurdacı kisvesi altında bazı kişiler hurda alınır ticareti adı altında bağlarda çok rahat gezmekte.Biz bu kişilerden şüpheleniyoruz.Bu yaşanan Hırsızlık vakalarına karşı vatandaşlarımızdan önemli rica bağ evlerinde kıymetli eşya bırakmasınlar.Ayrıca güvenlik güçlerinin bağ evleri güzergahında kontrollarını artırmalarını ve ilçe dışından gelen Hurdacıları hurda alımlarının yasaklanmasını talep ediyoruz''dedi.

Bağ-Bahçe sahiplerini özellikle hurda satışı adı altında ilçe dışından gelen şüpheli araç ve kişileri 155 Emniyet veya 156 Jandarmayı arayarak İhbarda bulunmaları gerektiğini önemle rica ediyoruz.

ÇALINDIĞI YÖNÜNDE İHBARDA BULUNULAN RÖMORK

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 23:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
istanbuldan
istanbuldan - 7 ay Önce

çiftçi koruma malları meclisi el atsın, nerde çiftçi koruma bekçileri, huuuuu, huuuuuuuu... öyle yok oturmak yakalasın hırsızları.

Hırsızlar korkmuyor
Hırsızlar korkmuyor - 7 ay Önce

Hırsızlar kanunun vereceği cezadan korkmuyorlar. Buna polis ne yapsin asker ne yapsin. Adalet adalet Adalet lazim olan bu

SIRADAKİ HABER