Emniyet Bu İşin Peşini Bırakmıyor..

Tosya İlçe Emniyet Müdürlüğü Bu İşin Peşini Bırakmıyor İlçe Emniyet Müdürlüğü Son günlerde artan patlayıcılara karşı aldığı tedbirleri artırıyor.

Emniyet Bu İşin Peşini Bırakmıyor..
banner278

buraya tıklayınız

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte artan maytap, torpil vb. patlayıcı maddelerin kullanılmasına karşı önlemler artırılıyor.

Vatandaşın can ve mal güvenliğini koruyan emniyet teşkilatı aynı zamanda artan toplumsal olaylarda vatandaşı bilgilendirmek için çalışmalara devam ediyor.

 Piroteknik malzeme olarak tabir edilen patlayıcı maddelerin yasak olduğu halde küçük çocuklardan ziyade son günlerde esnaflarda ve ilçenin ileri gelenler arasında şakavari  olarak kullanılmaya başlandığını bu durum karşısında  zamansız ve uygunsuz ortamlarda kullanılan patlayıcılara karşı  İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü harekete geçirdi.

Ekipler patlayıcı madde kullanımından doğacak olan zararları önlemek cezai uygulamaların yanında  halkı bilinçlendirme yolunu gidiyor İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışan polis memurlarından oluşan 3 er kişilik ekipler patlayıcı maddelere karşı uyarı broşürü dağıtıyor.

Polis memurları üzerinde patlayıcı maddelerin verdiği zararların bulunduğu ve yasaklandığına dair kanun maddelerinin de yer alan broşürleri işyerlerindeki ve sokaktaki vatandaşa dağıtıyor

İlçe Emniyet Müdürü Kaan Yıkılmaz özellikle patlayıcı maddeler konusunda mağdur olan veya şaka zede olan kişilerin vatandaşların  izinsiz olarak yanıcı ve patlayıcı maddelerin satışını yapanları ve umuma açık yerlerde kullananların 155 polis imdat hattına bildirmelerini ve Emniyet Teşkilatına yardımcı olmalarını istedi.


Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2012, 00:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şakacı
Şakacı - 8 yıl Önce

çok güldüm bu habere :)) şimdi tosyamızda bu patlayıcı maddeleri satan işyerlerini ve dükkanları polisimiz bilmiyor mu ? avuç kadar çocuqa sorsanız size enaz 5 işyeri adı verecektir. :))

şimdi reklamlar
şimdi reklamlar - 8 yıl Önce

tamamen reklam amaclı.icraat lazım.hala torpil, patlayıcı patlatan patlatana.öyle kahve köşelerinde oyun oynarken patlatanların izini süremezsiniz.özeleştiri yapın artık sayın teşkilat

fatih
fatih - 8 yıl Önce

çarşının göbeğinde atıyorlar bizimkiler hala broşür dağıtıyor. tamamıyla göz boyamaktan başka birşey değil. merak ediyorum ramazan başladığından beri kaç kişi için işlem yapıldı bu durumla ilgili?!

.
. - 8 yıl Önce

güzel =)

cengizhan
cengizhan - 8 yıl Önce

fatih yorumcusuna katılıyorum.çarşının göbeğinde atılıyor.emniyetten duyulmuyor,hadi emniyetten duyulmuyor da çarşının göbeğinde gavede oynayan sivillerdemi duymuyor.sayın vali erdoğan bektaş'ın konuyla ilgili çalışma yaptırması gerekli...

mücait a.
mücait a. - 8 yıl Önce

bu gelenek haline gelmiş atılır . sende fatih karıştırma mesken mailleri içerisinde ve çarşı ortasında apartılanlar olabilir ama gelenektir da zevk alacan atacan kaçaçan çoçuklugunu yaşaaaa büyüdüm atamıyoz sende şakacı karıştırma patlayıcı dükkanlarını sende al at gençlini yaşaaa........allah allah yaaa

amaç tamamen reklam
amaç tamamen reklam - 8 yıl Önce

bu reklamdan başka bişey değil bence

SIRADAKİ HABER