Tosya Belediyesi'nde Yeni Dönem Tosya Belediyesi'nde Yeni Dönem

Abdülbaki Abayın Tosya Belediye Meclis Üyeliği için Yeniden Refah Partisi Tosya İlçe Teşkilatına aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Tosya Belediye Başkanı Adayı İbrahim Demir ve İlçe Başkanı Osman Kibar ile parti teşkilatında bir araya gelen Abayın Ticaret Abdülbaki Abayın Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı başvurusunu tamamlamasının ardından yaptığı kısa açıklamada; “Tosya’mıza hizmet için inandığımız sevdiğimiz İbrahim Demir başkanımıza destek olmak ve bu hayırlı hizmetleri birlikte yapmak için yola çıktık ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı Adayı İbrahim Demir’de başvuruya ilişkin yaptığı açıklamada; “Tosya’mızda kökleri 200 yıllık olan Abayın Ailesinden Abdulbaki Abayın Kardeşimizin aramıza katılması, ilçemizde herkese dokunan sosyal belediyecilik anlayışı ile milli görüş belediyeciliği ile tanışmasına vesile olacaktır inşaallah” dedi.

Abdülbaki Abayın Kimdir?

1979 Tosya doğumlu, ilk orta liseyi Tosya’da okudu. Lise mezunu. Evli ve 3 çocuk babası olup ticaretle uğraşmaktadır. Dünya Türkleri Eğitim ve Kültür Derneği Tosya İlçe Başkanlığı yapmaktadır.

Editör: Sedat AĞACIKOĞLU