TOSYA YAĞLI GÜREŞLERİNDE BÜYÜK BİR SÜRPRİZ YAŞANACAK

TOSYA YAĞLI GÜREŞLERİNDE BÜYÜK BİR SÜRPRİZ YAŞANACAK

TOSYA YAĞLI GÜREŞLERİNDE BÜYÜK BİR SÜRPRİZ YAŞANACAK
SEDAT AĞACIKOĞLU 
  KASTAMONU (İHA) - Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin rövanşı yapılacak.

Bu yıl 17. Kez düzenlenecek olan Anadolu’nun Kırk Pınar’ı Tosya Yağlı Güreşleri’nde geri sayım başladı.

Yurdun dört bir köşesinden başpehlivanların ve özellikle de Kırkpınar başpehlivanlarının katıldığı Anadolu’nun Kırkpınar’ı Tosya Yağlı Güreşleri 22 Ağustos 2015 Cumartesi günü yapılacak.  Tosya Tosya Yağlı Güreşleri’ne 2015 yılı 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanları Abdullah Güngör, Fatih Atlı, Osman Aynur, Orhan Okulu, Recep Kara, İsmail Koç, İsmail Balaban ve Serhat Balcı 'nın katılması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl Tosya Yağlı Güreşleri Başpehlivanı olan Ünal Karaman’ın da katılması beklenen güreşlerde başpehlivanlar Kırkpınar’ın rövanşı için Tosya Er Meydanı’nda el bağlayacak. 

Kırkpınar’dan sonra Anadolu’nun Kırkpınarı olarak tabir edilen Tosya Yağlı Güreşleri’nin yapılacağı Tosya Er Meydanı güreşlere hazır. Tosya Belediyesi günler öncesinden başladığı hazırlıkları tamamladı.
22 Ağustos 2015 Cumartesi günü Kırkpınar güreşlerinin rövanşı için başpehlivanlar Tosya Er Meydanı’na çıkarak el bağlayacak. Yapılacak güreş müsabakalarını İngiliz BBC televizyonu ile TGRT televizyonu'nun canlı yayınlaması bekleniyor.

Ayrıca Başpehlivanlık güreşleri öncesinde yapılacak sürpriz bir mücadele şimdiden Ulusal kanalların dikkatini çekti.www.tosyahaberleri.com haber sitesinin ulaştığı bilgiye göre yapılması planlanan çalışma sır gibi saklanır iken birçok ulusal kanal o anı görüntülemek için çalışmalara başladı.

Belediye Başkanlığı Tosya ve Tosya Yağlı güreşlerini ulusal basında gündeme taşıyacak bu önemli çalışma üzerinde titizlikle durduklarını son anda aksi bir durum olmaz ise Tosya Er Meydanına gelen halkımıza ve misafirlere büyük bir sürpriz yaşatacaklarını söylediler.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2015, 22:50
YORUM EKLE
banner226
SIRADAKİ HABER