Tosya Gençlik Spor Müdürü Zeki Taş Basın Bildirisi Yayınladı

Tosya Gençlik Spor Müdürü Zeki TAŞ bazı yerel basın organlarında haberi geçen Tosya İzzet Aksalur stadının ve kapalı spor salonunun tadilatı hakkında yapılan haberlere binaen bir dizi açıklamalarda bulundu.

Tosya Gençlik Spor Müdürü Zeki Taş Basın Bildirisi Yayınladı

26 Temmuz 2011 tarihinde Kastamonu’da ihalesini yaptığımız Tosya İzzet AKSALUR ve Kapalı Spor salonunun ihalesini tamamladığımızı daha önce basın-yayın organları aracılığı ile duyurmuştuk.

İhalenin yapılmasının ardından ihaleyi kazanan firma olan Ankara merkezli Çet-san firmasıyla düzenli olarak diyalog halindeyiz. Yasal süreç içerisinde kanuni takvime bağlı hiçbir aksama söz konusu değildir. Biz gerekli sözleşmeleri de yer teslimini de Çet-San firması yönetimiyle imzalamış bulunmaktayız. İhaleyi kazanan firma yer tesliminin ardından 15 gün içerisinde işe başlamak durumundadır.Zaten Çetin beyle yaptığım görüşmeler de de bu tarihin Ekim ayının ilk haftasına denk geleceği malumumuzdur.Yani ihale de de kanuni süreçte de hiçbir aksama söz konusu değildir.

Söz konusu bazı yerel basın organlarında çıkan haberlerin içeriğinde“İnşaat niçin başlamadı haberleri”, haberi yapanların kendilerinin de belirttiği gibi tamamen duyum üzerine yapılmış haberlerdir. İl ve ilçe gençlik spor müdürlüklerimiz büyük bir hassasiyet ile konunun takipçisidirler. Bu konu da haber yapmak isteyenler keşke bizimle diyalog kurarak gerçek bilgiler alarak okurlarına doğru haberler ulaştırabilme çabası içerisinde olsalardı.

Ülkemiz stadı tadilatta olduğundan dolayı müsabakalarını başka il ve ilçelerde gerçekleştiren takımlar ile doludur.

İnşaat Ekim ayı içerisinde başlayacaktır.120 günlük süreç içerisinde stad, 120 günlük süre içerisinde de salon inşallah tamamlanacaktır. Kamu oyuna saygı ile duyrulur.

Ayrıca tüm gelişmeleri ve duyuruları Tosya Gençlik Spor Müdürlüğü resmi web sitesinden takip edebilirsiniz. www.tosyagsim.gov.tr

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
serdarturani.
serdarturani. - 7 yıl Önce

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sayın Zeki beyin böylesi bir basın bildirisi hazırlama gereğini neden hissettiğini bilmemekle birlikte.
Hocamıza şu soruları sormakta fayda görüyorum.
1. Bu stadyum kaç yıldan beri virane halde?
2. Tosya Belediye Spor'un 2011-2012 sezonunda BAL liğinde oynayacağını ilgili kurumlar tarafından bilinmiyor muydu?
3. Bal liğinin geçmiş yıllarda gözönüne alındığında haygi ayda başladığı belli değil mi?
4. Ekim ayı içinde bal liğinin başlayacağı biline biline NEDEN ihale geciktirildi?
5. İhale sözleşmesi gereği Kurumla Yüklenici arasında iş sözleşmesi imzalandıktan sonra 10 gün içinde YER TESLİMİ YAPILARAK DERHAL işe başlanır. Yer tesliminden sonra işe başlamak için 15 gün nereden çıktı.
Sayın hocam; Tosyalı spor severler bu işin peşini bırakırsa korkarım sözleşme gereği atıfta bulunan yasal süreçler hukuki bazda işletilmeye de başlanırsa bu stadyumu onarım işinu uzatacak yasal maddeleri bulmak zor olmaz ve iş yılan hikayesine dön

SIRADAKİ HABER