Haber: Mustafa Ağacıkoğlu

Seçim İrtibat Bürosu açılına katılmak ve esnaf ziyareti yapmak için ilçemize gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Aşıla partisinin ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen seçim irtibat bürosu açılışını yaptı.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Osman Kibar katılımcılara hoş geldiniz dileklerini ileterek katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Açılışta konuşan Belediye Başkan Adayı İbrahim Demir;  “seçime 25 gün kaldı. İnşallah 31 Mart akşamı Tosya’yı Yeniden Refah Partisi belediyeciliği ile, milli görüş belediyeciliği ile tanıştırmak için sabırsızlanıyoruz, heyecanımızı gizleyemiyoruz inşallah. Tosya’da maalesef insana dokunan hiçbir hizmet son 30 yılda göremedik. Tosya’da eksikliklerin, noksanlıkların farkındayız. İşte bunları ortadan kaldırmak için aday olduk. İşte size hizmet etmek için aday olduk, inşallah 31 Mart sonrası Tosya’nın ufkunun açıldığı, dışarıya açılan ipek yolunun bir yıldızı ilçe yapıp, ilk fırsatta nüfusu önce 70 bine, sonra yüz bine çıkarıp, tüm dünyaya, tüm Türkiye’ye tanıtmak için canla başla çalışacağız inşallah” dedi.

EKMEK AYNI GRAMAJ FARKLI EKMEK AYNI GRAMAJ FARKLI

Açılışta konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Aşıla 1989 ve 1994 seçimlerinden örnekler vererek Tosya’yı Milli Görüş Belediyeciliği ile tanıştıracaklarını söyledi.

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın hükümet olduğu dönemde havuz sistemi getirdiğini ve bütçenin bu nedenle fazla verdiğinin altını çizen Aşıla, bütçe fazlasının yine halka dağıtıldığını, işçiye, memura, emekliye rekor oranda zam yapıldığına dikkat çekti.

Tosya Belediye Başkanlığını kazandıkları takdirde havuz sistemini uygulayacaklarının altını çizen Aşıla, bu sayede çevre temizlik vergisinde, su faturalarında, işyerlerinin tabela vergilerinde indirime gideceklerini söyledi.

Editör: Sedat AĞACIKOĞLU