DÜNYACA ÜNLÜ YAPAY ZEKAYA SORDUK DÜNYACA ÜNLÜ YAPAY ZEKAYA SORDUK

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçiminde Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan genel merkezde düzenlenen tanıtım toplantısında 50 belediye başkan adayını tanıtmıştı.

Adaylığı kesinleşen İbrahim Demir, parti teşkilat binasında İlçe Başkanı Osman Kibar ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla basın toplantısı düzenledi. Toplantıda seçim startını veren Yeniden Refah Partisi Tosya Belediye Başkan Adayı İbrahim Demir konuşmasında;  “Kıymetli Tosyalı Hemşerilerim, basınımızın güzide temsilcileri basın toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. 24 Kasımda Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan Beyefendinin Türkiye Geneli kesinleşen ilk 50 aday tanıtımında bizi de Tosya Belediye Başkan Adayı olarak açıklaması ile 31 Mart 2024 yerel seçim startımızı da bugün sizlerin huzurunda başlatmış bulunuyoruz. Rabbim hayırlara vesile kılsın inşallah. Buradan 14 Mayıs seçimlerinde bizlere inanan, güvenen ve oy veren tüm gönül dostlarıma bir kez daha teşekkürler ediyorum. Bizim memleketimize hizmet yolunda heyecanımız ve inancımız aynı şekilde devam ediyor.

İnşallah her bir Tosyalı hemşerimizin hem duasına hem de oy’una talibiz. 1994 Yılında Milli Gençlik Vakıflarında Erbakan Hocamızın talim ve terbiye tedrisatından geçmiş biri olarak 29 yıllık Milli Görüş Belediyeciliğini 89 ve 94 yılındaki efsane hizmetlerini tekrar hem Tosya’da hem de tüm Türkiye’de 1994 yılında Yerel Seçimlerde en çok belediye kazanan Refah Partimizin Yeniden Büyük Türkiye Yeni Bir Dünya hedefi ile hayra motor şerre fren düsturuyla  tekrar milletimizin gönlünde yer alacağımıza inanıyorum.

Şeffaf ve denetlenebilir bir belediyecilik anlayışıyla hemşerilerimizin sosyal alanları ve kültürel aktiviteleriyle ailelerin en güzel vakit geçirdikleri bir şehir inşa edeceğiz. Projelerimiz hazır, biz hazırız, kaynak paketlerimiz hazır elhamdülillah. Refah Partili olmak menfaat için siyaset yapmayı terk etmek demektir. Refah Partili olmak makam için siyaset yapmayı terk etmek demektir.  Refah Partili olmak demek akraba için, arkadaş için siyaset yapmayı terk etmek demektir. Refah Partili olmak siyaseti yalnız emri bil maruf, nehyi anil münker Ali İmran 104 ayetinde buyrulduğu gibi iyiliği emreden kötülükten men eden bir topluluk olsun ayetindeki emir üzerine yapandır. Ve yine Ali İmran 161 ayette “kim devlet malına hıyanetlik ederse kıyamet günü hıyanetlik ettiği şeyin günahı boynuna asılı olarak gelir” korkusuyla kendi malından kendi ticaretinden daha fazla özen ve ihtimamla yaklaşan demektir.

Elhamdülillah geçmişte Refah Partili ağabeylerimiz gibi bizlerde bu hayır yolunda hasenatımla anılan insanlar olmak için sizlerin karşısındayız. Güçlünün halkı olduğu değil, haklının güçlü olduğu yeni bir dünya düzeni kurulana dek bizim de bu Hak batıl mücadelesinde Hak’tan yana  olan tarafımız ve mücadelemizde sürecek inşallah. Bu vesileyle Gazze’de şehit olan Müslüman kardeşlerime Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu süreçte diğer partilerimizde aday adaylığı süreçleri devam etmekte. Ben tüm aday adaylarına bu sürecin hayırlı olmasını diliyorum, hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum. Unutmayalım ki siyaseti hayırda yarış için yapıyoruz. Aynı toprakların insanıyız. Düğünde, cenazede, bir dost meclisinde her zaman birbirine saygı içerisinde bakabilmeyi başarmamız gerekir.

Eğer siyasette amaç hizmet yarışı ise, bunu yapmak zorundayız. Biz Refah Partililer olarak Milli Görüş Belediyeciliği farkını Tosya’mızda göstermek için bu yarışın en iddialı partisiyiz. Ve son olarak yerel seçimlerin ülkemiz, milletimiz ve ilçemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kıymetli Tosyalı hemşerilerimin desteklerini bekliyorum ve buradan söz veriyorum.

Yeniden Refah Gelecek, Yüzler Gülecek İnşallah. Allah’a emanet olunuz” dedi.

Editör: Sedat AĞACIKOĞLU