YAZIKTIR, İZZETLİ OLMAK LÂZIM

YAZIKTIR, İZZETLİ OLMAK LÂZIM…
Kendini "gazeteci" sanan, çoğu yazısında olduğu gibi bu sefer de buram buram "Tosya husûmeti" kokan yazı kaleme alan İzzet SARI isimli müptezeli şiddetle kınıyorum. "Tosya'da düzenlenen toplu iftar programları ve cemaatle evlerde kılınan teravih namazları nedeniyle Covid 19 vakalarının arttığı… … Kastamonu'nun Vuhan'ı Tosya…" tespitleri ile ne yapmak istiyor bu zavallı ?
~Tosya'da ne zaman, nerede toplu iftar programı yapılmıştır?
~ Yine nerede cemaatle Teravih kılınmıştır?
~Devletimin yetkilileri dışında kimsenin bilgi vermediği bir pandemi sonuçları ile ilgili yerel bilgi verme yetkisini kimden almaktadır? Bu bilgileri kendisine kimler vermektedir?
Bu ve benzeri iddialarını ispâta davet ediyorum. Kaldı ki ispat edemezse kendisi MÜFTERİ dir. Cansiperâne hizmet veren sağlık ve güvenlik görevlilerine bühtândır, zan altında bırakmaktır.
Bu bağlamda ilçemizin Kaymakamına da, Belediye Başkanına da, sağlık ve güvenlik güçlerine de dil uzatmak; ne hakkındır, nede haddindir. Sûi zandır…
Asıl adı "Wuhan" olan Çin bölgesinin ismini dahi doğru yazamayan müptezel; birde Tosya'yı bu her türden haşarat ile beslenenlere benzetmiştir ki, bu daha vahimdir!
Tosya; Kayı'dır, Berçin' dir, Seki'dir, Avşar'dır, Kınık'tır, Kargın'dır, Bayat'tır. Tabii yeterince tarih bilgisine sahipseniz, ne dediğimi pek iyi anlarsınız!...
Tosya'nın tarihi ile birlikte ekonomik ve sosyal geçmişini araştırmaya davet ediyorum; hiç kimsenin sırtına yük olmamış, bilakis yük taşımıştır. Bu meziyetini öğrenen yöneticiler de: Tosya çalışkandır, müteşebbistir, hep kendi kendine yetmiştir, kâbili sözlerle Tosyalının sırtını sıvazlamış; kamunun yatırımlarını başka taraflara aktarmışlardır.
Neye hizmet ettiğini, kimin değirmenine su çektiğini bilemiyorum.
 Kendini "yazar" konumunda görenlerin dikkatli olması lâzım; insanları ayrıştırmak, birbirine buğz etmelerini temin etmek kimseye yaramaz, sana ise hiç fayda sağlamaz…
Şu mübârek gün ve gecelerde de insanların "kuvve-i mâneviyelerini" bozmaya da hiç mi hiç hakkın yoktur.

Allah'ım hasta kullarına "şâfi" ismi şerîfi hürmetine acil şifalar ihsan eylesin.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikret duyar
Fikret duyar - 2 yıl Önce

Tosya nin sesi olup bu hadsize tepki verirdiniz için teşekkür ederiz

Hasan ATAKAN
Hasan ATAKAN - 2 yıl Önce

Çok beğendim.. Bu kadar güzel anlatılabilirdi.. Bir diğer sevindiğim nokta da Tosya'lı Gençlerin hakkını aramasıdır..

Çürük
Çürük @Hasan ATAKAN - 2 yıl Önce

Evet gençlerle çok ilgilendiler. Önce “sırçalı” isminde tarikat yemeği, üstüne kuvvetli bir erkek cağarası. Sende genç öğretmenlerle ve öğrencilerle çok ilgilendin, çok yoruldun.

Dedikodu Duyum
Dedikodu Duyum - 2 yıl Önce

İlçede seninde bağlılarından olduğun yeniden canlandırılmaya çalışılan eski bir dini örgüt yapılanmasına devam edenlerin, beş veya yedi aile şeklinde ramazan ayı boyunca gizli gizli her akşam ayrı bir evde bir araya gelerek toplu teravih namazı kıldıkları, zikir çektikleri, et ve pilavında olduğu bol çeşitli ıftar yemekleri yediklerini ve bir türlü doymadıklarından dolayı bunu ritüel haline getirip her akşam yaptıkları ve sosyal yönden sağlık ve fiziki mesafe şartlarını ihlal ettikleri, bu hususla ilgili kanıtların olduğu, bu durumunda ilçede covid 19 virüs vakalarının artmasında etken olduğu ilçe halkı arasında çok konuşuluyor. Dedikodu ve duyumlar bu yönde. Sizde bu durumları bir gözden geçirin istedim. Dedikodunun yalan veya gerçek olduğunu tabiki en iyi siz bilirsiniz. Malesef son dönemlerde ülkede iki yüzlülük ve riyakârlık aldı başını gidiyor. Saygılar.

m kuz.
m kuz. @Dedikodu Duyum - 2 yıl Önce

iftiracı münferid ...delikanlıysan adını adresini yazsana....

Tosyalı
Tosyalı - 2 yıl Önce

Kaleminize, elinize yüreğinize sağlık... Çok haklısınız...

Kemal yakar e
Kemal yakar e - 2 yıl Önce

Mustafabey eline diline sağlık. Teşekkürler.

Atakan Oğuz
Atakan Oğuz - 2 yıl Önce

Ağzına yüreğine kalemine sağlık Abi çok güzel ve yerinde bir yazı olmuş

Şair
Şair - 2 yıl Önce

Vardı ya meşhur Kastamonu sözü: Ayu çıkabilü, daş düşebilü.. Daşı bilmem ama Ayu çıkmış belli ki..

Herkeş gazeteci!
Herkeş gazeteci! - 2 yıl Önce

İnsanlığın Wuhan'ı da o gazetecidir...


ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298