HABER : MUSTAFA AĞACIKOĞLU

Milliyetçi Hareket Partisi Tosya Teşkilatı proje tanıtım toplantısı düzenledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını MHP Tosya İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı yaptı. Katılımcılara hoş geldiniz dileklerini ileten Bazlamaçcı, katılımlarından dolayı teşekkür ederek 31 Mart Seçimlerinde İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeliği Adayları, Belediye Başkan Adayı Volkan Kavaklıgil’in yeni dönem için hazırladığı vizyon projelerinin tanıtıldığı toplantı düzenlendiğini söyledi.

Toplantıda konuşan MHP Kastamonu İl Başkanı Emre Şahin katılımcıları selamlayarak katılımlarından dolayı teşekkür etti, Tosya için hazırlanan vizyon projelerinin gerçekleştirilebilmesi 31 Mart seçimlerinde Belediye Başkan Adayı Volkan Kavaklıgil’e destek istedi.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan Adayı Volkan Kavaklıgil, konuşmasına teşekkür ederek başladı. 5 yıl önce kendilerine inanarak, güvenerek destek veren, Belediye Başkanı seçen Tosya halkına teşekkür etti. Başkan Kavaklıgil, 5 yıl birlikte yol yürüdüğü Meclis Üyelerine, belediye personeline teşekkür etti.

Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Volkan Kavaklıgil, 2019 seçimlerinde seçim beyannamelerinde olan projelerin gerçekleşme oranlarını ve gerçekleşen projeleri anlattı. Spor Toto Teşkilatı ile yaptıkları protokol ile yüzme havuzu yaptıklarını, şuan bin 300 çocuğun yüzme eğitimi aldığını söyledi. Halkın rahat kullanabilmesi için içinde mescit ve tuvaletlerinin olduğu nezih bir otogar inşa ettiklerinin altını çizen Kavaklıgil, bölgeye hitap eden hayvan pazarı ve mezbahaneyi de bu dönemde ilçemize kazandırdıklarını söyledi.

Eleştirilere de cevap veren Başkan Kavaklıgil, “otogarın yeri yanlış diyorlar, belediyenin yol kenarında herhangi bir arazisi arsası yok. Belediyeye ait yer olmadığı için buraya yaptık. Eleştirenler neden kendileri yapmadılar? Hayvan Pazarının yer yanlış diyorlar, doğrusunu siz yapsaydınız” dedi.

ŞEHREKÜSTÜ MUHTARI  HÜSEYİN YÖRÜK'DEN  İNANILMAZ REKOR ŞEHREKÜSTÜ MUHTARI HÜSEYİN YÖRÜK'DEN İNANILMAZ REKOR

Konuşmasının devamında yeni dönem için hazırladıkları vizyon projelerini anlatan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Volkan Kavaklıgil; “çay üstü yenileme projemiz var. Osmanlı Camiinden Üçoluklarına kadar aynı bordür taşlarını kullanarak çayın üstünü komple yenileyerek şehirle bütünlük oluşturacağız.

GES Projesi, Belediye ait güneş enerjisi projesi kurarak gelir getirici projemiz olacak. Yine soğuk hava projemiz var. Bu proje bağlarımıza yönelik bir projemiz. Öncelikle bağların arklarında su kayıplarını önleyeceğiz, verimi artırdıktan sonra soğuk hava deposunda üretilen ürünleri muhafaza ederek yol kenarında yapacağımız yöresel ürünler pazarında üreticilerimiz bu ürünleri pazarlayacak. Bağlarımızı gelir getirici hale getireceğiz.

Yine kentsel dönüşüm projemiz ile günümüz deprem koşullarına uygun olmayan binaları dönüştürerek deprem riskine karşı dayanıklı hale getireceğiz.  Sosyal konut projemiz ile insanlarımızı ev sahibi yapacağız.

Düğün salonu projemiz. Şu an bulunduğumuz düğün salonu çok eski modern bir düğün salonu yaparak çok cüzi fiyatla insanımızın kullanımına sunacağız. Yine düğün salonumuzun çaprazında bulunan tarihi binanın sahipleri ile görüşme halindeyiz. Aslına uygun olarak restore edip bir kent tarihi müzesi yapacağız.

Binicilik kurslarıyla çocuklarımıza ata binmeyi öğretmek, ata binmek isteyenlerin ve atlı terapi almak isteyen insanlarımızın kullanabileceği bir atlı terapi merkezi yapacağız. Çocuklarımızı ve engelli bireylerimizi unutmadık. Çocuklarımız için kreş, engelli bireylerimiz için engelli bakımevi yapacağız.

Tosya Vakfı. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını bu vakıf aracılığı ile karşılayacağız. Yine öğrencilerimiz nereden burs bulurum diye kara kara düşünmeyecek. Bu vakıf aracılığı ile öğrencilerimize burs sağlayarak aileleri burs endişesinden kurtaracağız” dedi.

Başkan Volkan Kavaklıgil, konuşmasını dinleyicilere teşekkür ederek sonlandırdı.

Toplantının sonunda Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı tarafından İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyelerine teşekkür plaketi verilerek, adaylar tanıtıldı.I H A 0683I H A 0703I H A 0688

Editör: MUSTAFA AĞACIKOĞLU