HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

  KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi Kaymakamı Deniz Pişkin, Türkiye Satranç Federasyonu tarafından öğretmenlere yönelik açılan satranç antrenörlük kursunu ziyaret etti.

Tosya ilçesinde ilk defa eğitimcilere yönelik satranç antrenörlük kursu açıldığını söyleyen Kaymakam Pişkin kendisinin de Türkiye Satranç Federasyonunun onur kurulu üyesi olduğunu hatırlattı.

Kaymakam Deniz Pişkin kurs ziyaretinde yaptığı kısa açıklamada "2017-2018 eğitim-öğretim yılında okullarımızda satranç sınıfları oluşturmak için çalışmalar yapıyoruz. İlçede bitme noktasına gelen satranç sporunun daha bilinçli ve eğitimli kişiler tarafından ilçeye kazandırmak için Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile bu kurs açıldı. Öğretmenlerimiz, kursun sonucunda alacakları belgeleri ile görevli oldukları okullarda satranç egzersiz dersleri verebilecek. Bu sayede ilçede satranç sporuna katılan öğrenci sayısı artacak. Bunun sonucu olarak gençlerimiz arasında en tercih edilen spor dallarından birisi satranç sporu olacaktır’ ’dedi.Editör: TE Bilisim