Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil İcraatlarını Başarılı Buluyormusunuz Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil İcraatlarını Başarılı Buluyormusunuz

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe görüşmelerinde söz alarak Tosya-Kastamonu yolu ve Tosya-İskilip yol sorunlarını gündeme taşıdı.

Milletvekili Baltacı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe görüşmelerinde söz alarak ‘’ Sanayisi, tarımı ve üretim potansiyeli bakımından Kastamonu’nu en büyük ilçelerinden birisi olan Tosya ilçesinin yıllardır çözülmeyen yol sorunu vatandaşımızı artık canından bezdirdi. Her seçim öncesi gerek Tosya-Kastamonu yolu gerekse Tosya-İskilip yolu için verilen sözler rafta kalmıştır. Ayrıca günlük nüfusu 2 bin olan Tosya Sulaca köyünü ikiye bölen  D-100 karayolu üstüne yapılması planlanan üst geçit kamulaştırma çalışmaları 2.5 sene önce tamamlanmasına rağmen halen ihale bile edilmemiştir. Tosya’yı seçimden seçime hatırlayanları uyarıyoruz ve soruyoruz Bu yolların yapılması için Tosyalıların daha kaç can vermesini bekliyorsunuz’’ dedi.