HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

Tosya TSO Heyeti TOBB Hizmet Şeref Belgesi Takdim Törenine Katıldı Tosya TSO Heyeti TOBB Hizmet Şeref Belgesi Takdim Törenine Katıldı

KASTAMONU (İHA) – Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Arazilerinin kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi ( TAKEP)  ‘’Fideler bizden Üretmek sizden ‘’alt başlıklı projesi kapsamında %50 hibeli Tosya’da 69 çiftçiye 34 bin 560 domates fidesi dağıtıldı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Çakar yaptığı açıklamada; ‘’ Tarım Arazilerinin kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi ( TAKEP) kapsamında atıl arazileri ve işlenmeyen arazileri tarıma kazandırılması için hazırlanan bir projedir. Daha önce de buna benzer üreticilerimiz destekleyen projeleri çiftçimizle buluşturduk. Bu fideler teknolojik seralarda yetiştiriliyor. Dağıtım ve dikim aşamasından sonra ilçemiz topraklarında Tosya’da domatesi lezzet bulacak. Bizler ilçe müdürlüğü ve personeli çiftçimizin emeğine çok büyük saygı duyuyoruz. Proje kapsamında 69 üreticiye dağıtılan % 50 hibeli domates fidelerin Tosya’ya hayırlı olmasını diliyorum. ‘’ dedi.

Editör: TE Bilisim