SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü İlkokul Fiziksel Etkinlik Oyunları 10 okuldan 850 çocuğun katılımı ile Tosya Kapalı Spor salonunda yapıldı.

 Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli Beden Eğitimi öğretmenlerinin yönetiminde yapılan ilçe finalinde öğrenciler doyasıya eğlendiler. Etkinlikte yarışma niteliği olmadan katılım ön planda tutularak İlkokul 1.2.3 ve 4. sınıf öğrencileri arasında, temel spor eğitimi çerçevesinde, performans ve rekabete dayalı olmayan çok yönlü oyunlar oynandı. Etkinliğin amaçlarından biri olan öğrencilerin kaynaşmaları ve ayrıca program sonunda her hangi bir sıralama yapılmadan tüm öğrencilere katılım belgesi verilmesi öğrencileri çok mutlu etti.

 Yarışma sonrasında 1.sınflarda Yavuz Selim İlkokulu,2.sınıflarda Atatürk İlkokulu,3.sınıflarda Mehmet Akif Ersoy İlkokulu,4.sınıflarda Atatürk İlkokulu birinci olarak Kastamonu’da yapılacak İlkokulları arası Fiziksel Etkinlik oyunları yarışmasına katıla.


Editör: TE Bilisim