Müslümanlar kutsal toprakları görebilmek, Allah’ın Evi Beytullah’ı ziyaret edebilmek ve Hz. Peygamberin (S.A.V.) kabrini dünya gözüyle görebilmek amacıyla milyonlarca Müslüman hac mevsiminde yollara dökülüyor.
1:ORHAN YAZ
2:SEMİHA YAZ
3:SADIK ILGAZ
4:FATMA ILGAZ
5:RESMİYE MERCAN
6:MERYEM DOĞAN
7:İSMAİL DAMGA
8:FATMA DAMGA
9:MUSTAFA TÜRKANCI
10:HATİCE TÜRKANCI
11:SEVİNÇ BAŞ
12:ERSİN BAŞ
13:SELEHATTİN TUTKUN
14:İSMAİL BAŞ
15:SAADETTİN TUTKUN
16:NURAN BINCUKLU
17:HABİB ÇOLAK
18:GÜRCİYE ÇOLAK
19:OSMAN TEKİN
20:HATİCE TEK


İlçemizde geleneksel olarak kutsal topraklara giden hacı adayları için ilçe halkının geniş katılımıyla uğurlama merasimi düzenleniyor. İlk kafile hacı olabilmek ve kutsal toprakları ziyaret edebilmek amacıyla dün sabah saatlerinde düzenlenen uğurlama merasiminin ardından yola çıktı.

Belediye önünde yapılan uğurlama merasimine Belediye Başkanı Kazım Şahin, İlçe Müftüsü Mehmet Korkmaz, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Baş, Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Muammer Ömür, din görevlileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Okunan ilahi ve Kur’an-ı Kerim’in ardından ilçe müftüsü Mehmet Korkmaz kısa bir konuşma yaptı. Korkmaz yola çıkan hacı adaylarına tavsiye niteliğinde yaptığı konuşmada orada ibadetle meşgul olmalarını başka bir şeyle ilgilenmemelerini istedi ve rehberlerin her konuda kendilerine yardımcı olacağını söyledi. Hac farizasını yerine getirmek veya kutsal toprakları görmek insanlara ömründe bir defa nasip olduğunun altını çizen Müftü Korkmaz, “memlekette kalanları düşünmeyiniz onlar bizim emanetimizdir” dedi. Müftü Mehmet Korkmaz konuşmasında hacı adaylarından dua talebinde bulunarak “bizim emanetimiz ise selam ve duadır.  Peygamber Efendimize (S.A.V.) ve oradaki Sahabeyi Kiram’a bizden selam götürünüz ve oradan bize dua ediniz” dedi.   
 
  

İlçe vaizi Muhsin Özdemir tarafından hacı adaylarının kazasız belasız hac ibadetlerini yerine getirerek yurda dönmeleri için dua yapıldı. Duanın ardından eş dost ve yakınları ile vedalaşan hacı adayları kutsal topraklara uçabilmek için Ankara Esenboğa havaalanına gitmek üzere ilçemizden yola çıktı.Editör: TE Bilisim