HABER: MUSTAFA AĞACIKOĞLU

Tosya'da Hafız Recep Efendi Yatılı Kız Kur’an Kursu Açıldı

Tosya Müftülüğü, Hafız Recep Efendi Yatılı Kız Kur’an Kursu Derneği ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla yaptırılan Hafız Recep Efendi Yatılı Kız Kur’an Kursu'nun açılışı, geniş katılımlı bir törenle gerçekleştirildi.

Açılış programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Hamza Baba Kur’an Kursu öğreticisi Hafız Sefer Şetin, Kur’an-ı Kerim tilaveti yaparak programa manevi bir hava kattı. Törende konuşma yapan yetkililer, kursun önemine ve eğitimdeki rolüne vurgu yaptılar.

Törene Tosya Kaymakamı Uğur Ünsal, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Hafız Recep Efendi Yatılı Kız Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fazıl Ateş, Kastamonu İl Müftüsü Bekir Derin ve Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Recep Şükrü Balkan katıldı.

D-100'de Organize Sanayi Mevkiinde Kaza D-100'de Organize Sanayi Mevkiinde Kaza

Kaymakam Uğur Ünsal, yaptığı konuşmada, Tosya'nın eğitim ve manevi değerlerine katkıda bulunan bu tür projelerin önemine dikkat çekti ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil de konuşmasında, belediye olarak her zaman bu tür projelere destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirtti.

Dernek Başkanı Fazıl Ateş, kursun yapımında emeği geçen hayırsever vatandaşlara, müftülüğe ve tüm destekçilere teşekkürlerini ileterek, kursun Tosya'ya ve öğrencilerine hayırlı olmasını diledi. Kastamonu İl Müftüsü Bekir Derin ve Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Recep Şükrü Balkan da yaptıkları konuşmalarda, eğitimin ve dini değerlerin önemine değinerek, bu tür yatırımların geleceğe yapılan en değerli yatırım olduğunu belirttiler.

Açılış programı, yapılan dualar ve kurdele kesimi ile sona erdi. Törenin ardından katılımcılar kurs binasını gezerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Hafız Recep Efendi Yatılı Kız Kur’an Kursu, Tosya’da kız çocuklarının dini eğitim alabileceği önemli bir merkez olarak faaliyet gösterecek.

Editör: MUSTAFA AĞACIKOĞLU