Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya ilçesinden son 15 gün içinde üç öğrenci ve pazar alışverişine çıkan bir ev hanımına sürü halinde gezen başıboş sokak köpekler saldırdı. Saldırı sonucunda öğrenciler çeşitli yerlerinden yaralanırken, ev hanımı sokak köpeklerinin saldırısından kurtulmak için can havli ile çayın içine atlayarak yaralandı.

Edinilen bilgiye göre 10 gün önce Bahçelievler mahallesinde okula gitmek isteyen öğrencilere başıboş sokak köpekleri saldırdı.El ve ayaklarından yaralanan öğrenciler Tosya Devlet hastanesinde tedavi altına alındı.Son olarak osmanlı parkında arkadaşları ile yürüyüş yapan bir öğrenciye yine sokak köpekleri saldırdı.Elinden yaralan öğrenci Tosya Devlet Hastanesi acil servisinde ilk müdahalesi yapılarak taburcu edildi.

Başıboş sokak köpeklerinin son kurbanı ise bir ev hanımı oldu.Alışveriş yapmak için evinden çıkarak çarşı merkezine gelmekte olan şahsın etrafını bir anda sokak köpekleri sardı.Korkudan panik yaşayaş ev hanımı canını kurtarmak için çayın içine atladı.Çevredeki vatandaşların yetişmesi ile kurtulan kadın uzun süre yaşadığı şoku atlatamadı.