Şampiyon Öğrenciye Altın Hediye Şampiyon Öğrenciye Altın Hediye

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Fevzipaşa İlkokul öğrencileri ve öğretmenleri okul bahçesinde yüzüncü yıl logosunu 230 öğrenci ile oluşturdu.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü projesi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında 81 ilde öğrencilere, 100. yılın önemini ve coşkusunu yaşatmak amacıyla yapılan kutlamalara Tosya Fevzipaşa ilkokul öğretmeleri ve öğrencileri hazırladıkları ‘’100.Yıl ‘’ koreografisi ile katıldı.

Tosya Fevzipaşa İlkokulu öğretmen ve öğrencileri temsil etti. 230 öğrenci ve 17 öğretmenin öncülüğünde okul bahçesine gelerek 100. yıl logosu oluşturdu.100. yıl anısına besteletilen Cumhuriyet Marşı eşliğinde ‘’100.Yıl’’ koreografi, büyük beğeni topladı. Öğrencilerin oluşturduğu "100. yıl" koreografisi dron ile havadan görüntülendi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında ilçeyi temsil etmenin çok gurur verici olduğunu belirten Fevzipaşa İlkokul Müdürü Şener Şen ve Müdür Yardımcısı Mesut Delebe, 230 öğrenci ve 17 Öğretmen ile bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü projesinde emeği geçen öğretmen arkadaşları ve öğrencilerine teşekkür eden müdür Şener Şen, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları çerçevesinde yapılan bu projede, ilçemizde böyle bir koreografi yaptıkları için çok mutlu ve de gururluyuz. Atamızın bir asırlık emanetini kutladığımız bu yıl, yaptığımız etkinliklerde geleceğimiz olan çocuklarımızın bu gururu yaşaması ve farkındalığı tatması, bizler için oldukça önemliydi. Yapılan bu koreografi de meslektaşlarımızla ve öğrencilerimizle çalışmaktan büyük keyif aldık. Bizlere ve öğrencilerimize bu koreografide destek olan başta ilçe kaymakamımız Uğur Ünsal ve ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Demirci’ye destekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: TE Bilisim