HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Tosya Ziraat Odası Başkanı Kadri Eken tekrar başkan seçilerek güven tazeledi.

Tosya Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul için yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından toplantı başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan teşekkülü oluşturuldu.

Toplantının açılış konuşmasını Başkan Kadri Eken yaptı. Katılımcılara hoş geldiniz dileklerini ileten Başkan Kadri Eken katılımlarından dolayı teşekkür etti. Çiftçinin yararına çalıştıklarını ve her zaman yanında olduklarını belirten Eken, çiftçinin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Toplantıda konuşan Başkan Adayı Recep Çakmak katılımcılara teşekkür ederek, Oda Meclis Başkanı olarak çiftçi için çalıştıklarını ve çiftçiye daha iyi hizmet edebilmek için aday olduklarını söyledi.

Gündemde yer alan maddelerin görüşülerek karara bağlanmasının ardından seçimlere geçildi. Toplam 77 delegeden 72 delege yapılan seçimlerde oy kullandı. Sandıktan bir zarf boş çıkarken, bir oy da geçersiz sayıldı. Oyların 55 delegenin oyunu alan Kadri Eken tekrar Ziraat Odası Başkanı seçilerek güven tazeledi.

Tosya Ziraat Odası Olağan Genel Kuruluna; Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, İlçe Tarım Orman Müdürü Ali Çakar, CHP İlçe Başkanı İsmail Okuducu, İl Genel Meclis Üyeleri Şerafettin Çiçek ve Hüseyin Örü, Terziler Odası Başkanı Mehmet Erzayın, Marangozlar Odası Başkanı Salim Karabıyıkoğlu, Şoförler Odası Başkanı Ahmet Baş, Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Necati Taşcıoğlu, Madeni Eşya Odası Başkanı Yücel Gecioğlu, mahalle ve köy muhtarları ile delegeler

Tosya Ziraat Odası seçimini ilginç kılan olay ise seçime sarı listeden giren Recep Çakmak'ın kendi oluşturduğu 21 Asil 21 Yedek toplamda 42 kişilik listeden seçim sonrasında toplam 15 oy alması ve seçimi kaybetmesi

TOSYA GÜREŞ SAHASI KADERİNE Mİ TERK EDİLDİ? TOSYA GÜREŞ SAHASI KADERİNE Mİ TERK EDİLDİ?

Editör: TE Bilisim