Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Sünnet Şöleni öncesi Tosya Belediyesi mevlit programı düzenledi. Sünnet olan çocukların huzurlu bir yaşam sürmeleri için Tosya Belediyesi tarafından düzenlenen mevlit programı halk dilinde Yeni Cami adıyla bilinen Mer’aş-i Abdurrahmanpaşa Camiinde gerçekleştirildi.

Okunan Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerifin ardından çocukların huzurlu bir yaşam sürmeleri ve vatana millete faydalı birey olmaları için dua edildi.

Sünnet Şöleni Konvoy Eşliğinde Başladı

Tosya Belediyesi tarafından düzenlenen Sünnet Şöleni konvoy eşliğinde başladı.

Belediye önünde toplanan çocuklar Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, eşi Seval Kavaklıgil, Hayırsever İşadamı Fazıl Ateş, Tarık Ateş, Belediye Meclis Üyeleri Hasan Atıcı, Tekin Süzük, İl Genel Meclis Üyesi Cihan Çetin ve Kültür İşleri Müdürü İbrahim Tabakoğlu ile birlikte çekilen hatıra fotoğrafının ardından konvoy eşliğinde Üçolukları Mesire Yerine geldi.

Sünnet konvoyuna Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ve meclis üyeleri de katıldı.

Sünnet Konvoyunun Üçolukları Mesire Yerine gelmesiyle birlikte şölen başladı. Buradaki program kapsamında Kuran’ı Kerim Tilaveti ve Mevlidi Şerif okundu, sünnet olan çocukların huzurlu bir yaşam sürmeleri için dua edildi. Protokol konuşmalarının ardından mehter takımı gösterileri yapıldı, pilav ikramında bulunuldu.

TOSYA BELEDİYESİ 2024 YILI TAHMİNİ BÜTÇESİ TOSYA BELEDİYESİ 2024 YILI TAHMİNİ BÜTÇESİ

Volkan başkan pilav ikramı öncesinde adet gereği pilav kazanlarının yanına giderek dua ile kazan kapaklarının açılışını yaptı.Daha sonra ahçıların ''Başkanın kazan kapakları nedense açılmıyor.Bir destek çıksanızda kazanların kapağını açsak.Vatandaş pilav bekler''dediler. Başkan kazan kapaklarını açmak için ne gerekiyor ise yaparız diyerek eline cepine attı ve kazanların kapaklarının üzerine emek üçretini verdi.

Şölende çocuklar da unutulmadı. Çocuklara özel oyunlar sergilenecek ve sihirbaz gösterileri yapılacak, pamuk şekerler dağıtıldı. Çocuklar mesire yerinde kurulan şişme parkta gönüllerince eğlendi.

Şölen yerel sanatçılar tarafından sahnelenen konserlerle sona erecek.