Tosya Belediyesi Sayıştay Raporu Gerçeği ! Tosya Belediyesi Sayıştay Raporu Gerçeği !

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi Ermelik köyü tarım arazisine indiği sırada ayağı kırılan yavru ayının bağırma sesini duyan köylülerin yardımı ile kurtarılarak tedaviye alındı.

Olay Ermelik Köyü Kuz Mahallesi'nde akşam saatlerinde ayı sesi duyulması ile gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre köye yakın tarım arazisinden gelen garip sesler karşısında çevredeki köylülerintepki göstermesi ve panik yaşaması ile başladı. Olayın olduğu yere giden birkaç köylü anne ayı ve ayağı kırılmış yavru ayıyla karşılaştı. Köylüler ve muhtar gördükleri manzara karşısında kısa süreli şaşkınlık yaşasa da, durumu Tosya Doğa Koruma Milli Parklar Şefliği'ne bildirdi.

Köye intikal eden ekipler anne ayıyı yavrusunun yanından uzaklaştırarak yavur ayıyıya veteriner ilk müdahaleyi yaprı.Yapılan muayene sonrasında yavru ayının ayağının kırık olduğunu belirledi. Yaklaşık 7 aylık olduğu tahmin edilen yavru ayıya ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Milli Parklar Sinop Bölge Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi'nde tedaviye alındı.