Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya Belediye Meclisi almış olduğu karar ile Un çuvallarına kendi etiketlerini yapıştırmadan un satan veya imal eden fabrikalara (Etiket üzerine firmanın adı, unun imal tarihi, randımanı ve kilosu yazılacaktır.) uymadığı takdirde ve aksine hareket edenlere 1.971,00 TL para cezası yazılacaktır kararı aldı.

Ayrıca Belediye Zabıta Tembihnamesinde ilgili bir madde bulunmadığından, söz konusu meclis kararı ile onaylanan maddenin mevcut Zabıta Tembihnamesinin 59. Maddesinin Denetim ve Kontrolü Tarım ve Orman Müdürlüğü‘nün sorumluluğunda olduğundan, bu maddenin iptal edilerek, Belediye Meclisi tarafından 25/07/2023 tarih ve 58 sayılı karar ile alınan yaptırımın Zabıta Tembihnamesinin 59. Maddesine işlenip işlenmeyeceği hususu ile idari para cezası miktarının belirlenmesi hakkındaki Zabıta Müdürlüğü müzekkeresi  incelenip, gereği görüşüldü.

"Yolun Sonu Bayram Olsun"  Denetimlerine Tosya Kaymakamı Uğur Ünsal Da Katıldı. "Yolun Sonu Bayram Olsun" Denetimlerine Tosya Kaymakamı Uğur Ünsal Da Katıldı.

Belediye Meclisi tarafından 25/07/2023 tarih ve 58 sayılı kararına istinaden, Zabıta Tembihnamesinin 59. Maddesinin aşağıdaki tabloda olduğu şekilde değiştirilmesine ve tespit edilen idari para cezasının uygulanmasına oy birliği ile karar verildi

Editör: TE Bilisim