Tosya Spor Başkanı Sefa Abayın'dan Şok Karar! Tosya Spor Başkanı Sefa Abayın'dan Şok Karar!

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan deprem sonrası Tosya ilçesinde yardım kampanyası başlatıldı.

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve birçok ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrası Tosya ilçesinde Kaymakamlık ve Belediye organizasyonu aracılığı ile yardım   kampanyası başlatıldı. Vatandaşlar hazırladıkları battaniye, uyku seti, çocuk bezi ve kullanılmamış kıyafetlerden oluşan yardım paketlerini Tosya Fen Lisesi Kapalı Spor salonuna getiriliyor.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ve Ticaret Odası Başkanı Mehmet Salih Tekeli yardım toplama merkezinde bulunarak ekiplere ve vatandaşlara yardım ediyor.Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil yaptığı açıklamada Tüm Tosya halkını yardım kampanyasına davet ettiğini vurgulayarak, "Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun; Rabbim ölenlere rahmet, yararlılara ve hasta olanlara da şifalar versin. Tosyalı hemşerilerimiz her zaman olduğu gibi yaşanan bu acıya bir nebzede olsun destek olabilmek için ellerinden gelen her türlü desteği veriyor ve vermeye de devam ediyor. Belediye olarak ta bizler iş makinelerimizi ve gönüllü yardım ekibimizi deprem bölgesine gönderdik. Kış şartlarının getirmiş olduğu soğuk ve kar yağışı nedeni ile vatandaşlarımızdan ricamız ivedi olarak battaniye, kazak, ve yiyecek malzemelerini ivedilikle buraya getirmelerini rica ediyorum" dedi.

Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Salih Tekeli de, oda üyesi sanayici esneflerının kampanyaya duyarlı olmaya davet etti. Tekeli yaptığı açıklamada, "Ülkemizde 10 ili kapsayan çok büyük bir deprem oldu. Çok acı kayıplarımız var. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Yardımlarından dolayı da tüm Tosya halkına teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Oda olarak tüm üyelerimize mesaj attım. Bütün halkımızın da duyarlı olup deprem bölgesine yardım göndermesini dileriz" şeklinde konuştu.

Kızılay Tosya Temsilcisi Süreyya Yağmur yaptığı açıklamada ‘’ Tüm ülkemizde olduğu gibi Tosya ilçesinde deprem bölgesine yardım için seferber oldu. Bizler Kızılay olarak her zaman her şartta vatandaşımızın yanındayız’’dedi.

Tosya halkı deprem bölgesine gönderilecek yardım malzemeleri için adeta seferber oldu.

Editör: TE Bilisim