HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi Aşağı Dikmen köyünde Öğretmen lojman evinin bacasında çıkan yangın itfaiyenin zamanında müdahalesi sonucu söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Tosya ilçesine bağlı Aşağı Dikmen köyünde Okul lojmanın bacasında çıktığı tahmine edilen yangı Tosya Belediyesi İtfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi sonucu büyümeden söndürüldü.  Lojman bacasında çıkan alevleri gören vatandaşların olayı İtfaiyeye bildirmesi ile Tosya Belediyesi İtfaiyesi iki yangın söndürme aracı ile yangına müdahale ederek baca yangının büyümeden kontrol altına alarak söndürdü.

Yangın sonrası ilginç bir olay görenleri şaşırttı.Okul Lojmanı olarak kiraya verilen bina kira öncesinde tadilat görmüş.Binaya yeniden baca yapılarak çatı arasında kalan eski baca iptal edilmiş.Daha sonrasında binaya kiracı olarak taşınan öğretmen hiç bir şeyden habersiz soba kurarak boruları yeni bacaya bağlamayıp çatı arasında kalan bacaya bağlamış ve sobayı yakmış.Hiç bir şeyden habersiz çatı arası yanmaya başlayan odada televizyon seyreden öğretmen bir vatandaşın yangını fark etmesi sonucu canını zor kurtarmış.

İtfaiye ve Jandarma yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme başlattı.     

Editör: TE Bilisim