TOSYASPOR BAŞKANI FİNAL MAÇI ÖNCESİ DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

banner294

TOSYASPOR BAŞKANI FİNAL MAÇI ÖNCESİ DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA
banner278
banner303

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) –Kastamonu 1.Amatör Lig Play-Off final maçı 26 Mart 2022 Cumartesi günü saat 13:30 ‘da Kastamonu Ormanspor ile Tosyaspor arasında Kastamonu Gazi stadyumunda oynanacak. Final Maçı öncesi Tosyaspor başkanı Sefa Abayın ve Antrenör Ferit Yücebıyık yaptıkları açıklamada ‘’ Bu maça gelene kadar çok emek verdik, hiç yenilmeden gruplarını lider bitiren takımları yendik, inşallah cumartesi günü rakibimizi yenerek BAL ligi yolunda önemli bir engeli aşacağız’ ’dedi.

Tosyaspor Başkanı Sefa Abayın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kastamonu Ormanspor ile cumartesi günü yapacakları maçın Tosya ilçe halkı ve sporseverler önemini hatırlatarak Tüm Tosya’yı Gazi stadyumundaki maça davet etti.

Başkan Sefa Abayın ‘’Bu süreçte yönetim, hocalarımız ve takım oyuncularımız adeta bir aile olduk.Çok zorlu süreçlerden geçerek bu maça geldik. Final maçına gelene kadar öncelikle Tosyalı sporseverlerin ve Belediye Başkanımız Volkan Kavaklıgil’in desteğini her zaman yanımızda hissettik. Cumartesi günü oynayacağımız maçı kazanarak BAL ligine çıkma yolunda önemli bir adım atacağız. Dediğim gibi 10 haftalık lig periyodunda rakibimizle iki defa karşılaştık birini onlar kazandı birini biz kazandık. İnşallah cumartesi günü oynayacağımız final maçını da kazanacağız. Bizim her maç öncesi bir sloganımız vardı ‘’Sen yoksan biz bir eksiğiz’ ’diye inşallah final maçında Kastamonu Ormanspor’u centilmence geçecek bir maçta taraftarlarımızın da desteği ile yenip şampiyonluk turu atacağız. Hedefimiz daha önce bal liginde olan Tosya sporu ait olduğu yere bal ligine taşımak. Bu yola çıkarken biz buna inandık Tosyaspor taraftarı buna inandı kar kış demeden soğuk hava şartlarına rağmen iç maçlarda olsun deplasman  maçlarında olsun takımlarına her zaman destek oldular’’dedi.

Tosyaspor antrenörü Ferit Kocabıyık final maçı öncesi takım hakkında detaylı bilgi vererek maçı değerlendirdi ‘’ Başkanımızın açıklamalarında söylediği gibi lig maratonunda rakibimiz ile iki defa karşılaştık.bir onlar bir biz kazandık. Cumartesi günü final maçı öncesi hocalarımız Erol Gücük ve Cengiz Kasap ile rakibimiz Kastamonu Ormanspor’u detaylıca analiz ettik. Hangi bölgelerde güçlüler nerelerde zafiyetleri var çok iyi biliyoruz. Şu an için takımımızda eksik veya cezalı oyuncumuz yok. Tosyaspor olarak başta taraftarlarımız ve yöneticilerimiz olmak üzere bizler ve oyuncularımız maça hazırız. Tosyaspor her zaman böyle final maçlarını oynamış ve o tecrübeye sahip bir takım. Maçın stresini ve kaldırabilecek ve oyun zekâsı ile maçı alabilecek teknik bir kadroya ve oyuncu grubuna sahibiz. Rakibiz Kastamonu Ormanspor ile karşılaştığımız her iki maçta futbol kalitesini gösteren takım biz olduk. İnşallah cumartesi günü oynayacağımız final maçında taraftarımızın desteği ile oynayacağımız güzel futbol sonrası maçı kazanacağız’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2022, 23:33

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner291

banner298