Tosya Halı Saha Şampiyonu TKS Spor Oldu

Kastamonu’nun Tosya İlçesinden Tosya Belediyesi tarafından düzenlenen 17.Tosya Ligi Halı Futbol Turnuvası sona erdi.


buraya tıklayınız


SEDAT AĞACIKOĞLU ( İHA Tosya Muhabiri )
ALAATTİN KEŞOĞLU  ( DHATosya Muhabiri )BAŞKAN KAZIM ŞAHİN MAÇ SONRASI HALAY ÇEKİYOR  
TAZİKLİ VUR YUNUZZZ TAZİKLİ VUR * TOSYA'NIN YENİ AMİGOSU
HALI SAHA TURNUVASI ÖDÜL VE PLAKET TÖRENİ12 Haziran ile 5 Temmuz 2013  tarihleri arasında gerçekleşen turnuvaya 17 takım katıldı.  Final maçı TKS Spor ile Osmanlı Bilardo Spor arasında gerçekleşti. TKS Spor ‘un üstün oynadığı karşılaşmada, TKS Spor Osmanlı Bilardo Spor’u 7-4 yenerek düzenlenen Halı Saha Turnuvası’nda kupayı alan taraf oldu. Osmanlı Bilardo Spor ikinci olurken, Cebeci Doğalgaz Spor üçüncü, Öz Jeoloji spor en centilmen takım oldu. Turnuvanı Gol kralı ise oynadığı başarılı futbol ve attığı 37 golle Mert İpek oldu.
Düzenlenen 17.Tosya Halı saha turnuvasında Tertip komitesi ve futbolseverler tarafından yapılan ankette Niyazi Yıldırım, Furkan Akyüz, Adem Yıldırım, Davut Yayla, Sinan Kaymak, Murat Taşçı, Mert İpek, Ahmet Yazıcı ve Emre Gümüş en başarılı oyuncular seçildi.

Final karşılaşması sonunda takımlara madalya ve kupaları verildi. Kupa Törenine Tosya  Belediye Başkanı Kazım Şahin, Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş, Meclis üyeleri Ali Mutlu, Aydın Kaynar, Ak Parti İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç , İlçe Müftüsü Mehmet Korkmaz ve futbol severler katıldı.

 Birinci olan TKS Spor'a kupasını Belediye Başkanı Kazım Şahin verirken, ikinci Osmanlı Bilardospor'a Belediye Başkan yardımcısı Fazıl Ateş verdi.

Turnuva boyunca özverili bir şekilde çalışan Tertip komitesi üyeleri Ali Mutlu, Yılmaz Kaymak, Alaattin Kaygusuz, Ahmet Orhan Sarı, Mustafa Keskin, Halim Koçak ve maçları başarı ile yöneten Hakemler İbrahim Karacan ile Fehmi Gökçe’ye plaket verildi.
Turnuva boyunca yaptığı ilginç tezahüratlarla tüm sporseverlerin gönlünde taht kuran Ramazan Ertürk’e plaket verildi. Ramazan Ertürk’ün bu yıl düzenlenen Halı Saha turnuvasında ‘’ Tazikli Vur Yunus Tazikli’’,’’Pompala Hoca Pompala’’,’’Kalecinin gönyesi bozuldu’’,’’ Ayar iyi Adem Hoca Ayar iyi’’gibi tezahüratları ile turnuvaya damgasını vurdu

Kupa Töreninde konuşma yapan Belediye Başkanı Kazım Şahin şunları söyledi; “Turnuvaya iştirak eden tüm takımlara göstermiş oldukları mücadeleden dolayı teşekkür ederim.

Belediyemizin organize ettiği bu turnuva gençlerimizin Futbola ve spora olan sevgisini göstermiş ve tam bir centilmenlik içerisinde gerçekleşmiştir.

Spor sosyal hayatta insanlar arasında hoşluk ve kardeşliği pekiştiren bir unsurdur.

Gençlerimizin böyle bir dayanışma göstermesi ve bu etkinliğe yoğun ilgi göstermeleri bizleri oldukça memnun etmiştir.

Özellikle bayan taraftarların maçları izlemeye gelmesi hem futbol kalitesini bununla birlikte yapılan tezahüratları olumlu etkilemiştir. Takımlara başarılarının devamını diliyorum.” dedi. 

HABER ULUSAL BASINDA YAYINLANDI

//www.haberler.com/tosya-hali-saha-turnuvasi-sampiyonu-tks-spor-oldu-4806358-haberi/

//www.haber3.com/tosya-hali-saha-turnuvasi-sampiyonu-tks-spor-oldu-haberi-2067433h.htm

//www.iha.com.tr/kastamonu/26/tosya-hali-saha-turnuvasi-sampiyonu-tks-spor-oldu/20130707AW000003
Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2013, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER