TOSYA'NIN MİLLETVEKİLİ HAYALİNİ BU İSİM BELİRLEYECEK

banner294

TOSYA'NIN MİLLETVEKİLİ HAYALİNİ BU İSİM BELİRLEYECEK

buraya tıklayınız

AK Parti'de, 14 Mayıs'ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için kurulan mülakat komisyonları, milletvekili adaylarının belirlenmesi çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri başkanlığındaki komisyon Kastamonu milletvekillerini belirleyeceği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, AK Parti'de 81 ilde, 6 bin 25 aday için yapılan temayül yoklaması sonrası komisyon görüşmelerine geçildi. Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerinden oluşturulan 14 komisyon, temayül yoklamaları doğrultusunda adayları değerlendirmeye tabi tutuyor.

Bu kapsamda, Ömer İleri başkanlığındaki komisyon Çorum, Düzce, Karabük, Kastamonu, Zonguldak, Bartın, Bolu, Kocaeli, Sinop, Amasya illerinin milletvekillerini belirlerken,AK Parti Kastamonu Milletvekilliği aday adayları arasında Tosya ilçesinden Mustafa Takır,Özgür Akif Tel ve Raşit Serdar Ündeyici yer almakta

Milletvekili aday listesinin belirlenmesi için alt komisyonların yapacağı değerlendirmelerin ardından nihai karar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki üst komisyonca verilecek.

 Milletvekili adayları 11 Nisan'da açıklanacak Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki üst komisyon, 3 Nisan'da çalışmalarına başlayacak.

Nihai milletvekili aday listeleri 9 Nisan'a kadar Yüksek Seçim Kuruluna teslim edecek. AK Parti, 11 Nisan'da düzenleyeceği milletvekili aday tanıtım toplantısıyla bu isimleri kamuoyuna açıklayacak.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
ABDULLAH ARUK
ABDULLAH ARUK - 2 ay Önce

TOSYA YİNE HAVASINI ALIR NEDEN SON SIRAYA KORLAR VE KAZANAMAZ BENCE BİRİNCİ SIRADAN CHP YE ADAY ÇIKARTMAKTA FAYDA VAR TAKIM TUTARGİBİ PARTİ TUTMAYALIM UYANIK OLURSAK KAZANAN TOSYA OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM SAYGILARIMLA

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307