Tosya Belediye Başkanlığı için Siyaset Kazanı Kaynıyor

Tosya Belediye Başkanlığı için Siyaset Kazanı Kaynıyor
banner271

buraya tıklayınız

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Tosya Belediye Başkanlığı için AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Aday Adayları isimleri açıklanırken İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisindeki sessiz bekleyiş devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Tosya Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için Raşit Serdar Ündeyici ve Hasan Mete Dikişçi Parti ilçe Binasında adaylıklarını yaptıkları Basın toplantısı ile açıklamışlardı. Adaylık sürecinin sona ermesi ile birlikte Ak Parti Tosya İlçe Teşkilatı ve delegeleri 18 Kasım Pazar günü Kastamonu’da Temayül Yoklamasında giderek sonuçları Genel Merkeze gönderdi. Yapılan temayül yoklamasında sürpriz bir adayın isminin ön plana çıktığı ve Parti teşkilatının o isim yönünde değerlendirme yaptığı iddia edilmekte.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı yetkililerinin katıldığı Basın Toplantısında Ali Tekin ve Hüseyin Eken Tosya Belediye Başkanlığı aday adaylıklarını açıkladı. Edinilen bilgilere göre geçtiğimiz günlerde Ülkü Ocakları Başkanlığı devreden Volkan Kavaklıgil’inde MHP Genel Merkezinde Aday Adaylık müracaatını yaptığı öğrenildi.

Tosya Belediye Başkanlığı için adayların isimlerinin gündeme geldiği ve tartışılmaya başlandığı bu günlerde gözler İYİ Parti Tosya Teşkilatına ve Cumhuriyet Halk Partisi Tosya İlçe Başkanlığına döndü.

 İddialara göre 30 Kasım Cuma günü Tosya’ya gelen İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Özcan Büyükşen ve parti yöneticileri Cumhuriyet Halk Partisi Tosya İlçe Başkanlığını ziyaret ederek Tosya Belediye Başkanlığı için fikir alışverişinde bulundular.

CHP ve İYİ parti yöneticileri aday adayları isimleri üzerinde değerlendirmede bulunarak ortak aday konusunda genel merkezlerin vereceği ittifak kararı sonrasında alına kararı parti üyelerine deklare edecekleri öğrenildi.

CHP İlçe başkanlığında gerçekleşen toplantıda önemli kararların alındığı ittifaka iki parti temsilcilerinin olumlu baktığı iddia edilirken önümüzdeki günlerde Tosya’da tabanının istediği sonuçların da alınabileceği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 00:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gurbetteki Tosyalı
Gurbetteki Tosyalı - 1 yıl Önce

Kul Ahmet kardeş milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyenlerle yanyana gelmiş ülküdaşlarına da sordun mu bu soruyu?

İlkeler önemlidir
İlkeler önemlidir - 1 yıl Önce

MHPliler milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyenlerle yanyana gelebiliyorsa herkes yanyana gelebilir...

Munir
Munir - 1 yıl Önce

Kul ahmet sen aynı ağacın dibinde yasa gelsin zamlar gitsin zamlar ülkü ülkü diye diye ülkenin anasini ağlarınız bu kafayı değiştirin

37
37 - 1 yıl Önce

kul Ahmet sen kendi davana bak chp bu ülkenın kurucu partisidir veatatürkün partiidir ve legal partidir sem kendi derdne yan kendi partisine oy vermeyen genel başkan nerede görülmüştür

fth
fth @37 - 1 yıl Önce

kendi oyunu kullanamayan adam şuanda chp nin başındadır ayrıca chp yi Atatürk kurmuştur fakat sonrasında chp nin başına geçen şahıslar yoldan sapmıştır bugün hdp yle iş birliği yapan terörist cenazesine katılan chp li vekiller vardır siz önce içinizdeki pisliği temizleyin ondan sonra oturup burda konuşun

Tosya bu sefer kazansın
Tosya bu sefer kazansın - 1 yıl Önce

Kesinlikle adaya bakılmalı.Bir çevre yolu yok. İyi bir ekip kurulmalı. Partiye takılmamalı.Ehbab çavuş işi olmamalı. Uyanın kardeşlerim. Hep sonradan pişman oluyoruz. Demokrasi Kazansın.

Kul Ahmed
Kul Ahmed - 1 yıl Önce

Şimdi iyi partideki arkadaşların ülküsüne, davasına ne olacak? CHP ile yanyana gelmek ne demek?

Neni
Neni @Kul Ahmed - 1 yıl Önce

Akp ile mhp yanyana gelince ülküye bisey olmuyoda diger partiler gelince mi oluyor

fth
fth - 1 yıl Önce

şu anki başkan dahil şimdiye kadar açıklanan isimlerin hiçbirisi belediye başkanlığı makamına layık değiller eğer farklı isimler gelmezse tosya yine kaybedecek gibi gözüküyor.

Zafer koç gözlü
Zafer koç gözlü - 1 yıl Önce

AKP olsun.


SIRADAKİ HABER