SİYASİ PARTİ TOSYA İLÇE BAŞKANLARININ ORTAK BASIN BİLDİRİSİ

Geçtiğimiz günlerde ilçemizde meydana gelen terör olayları sonrası Tosya Halkının tek yürek olmasının ardından Tosya Siyaseti de teröre karşı tek yürek oldu.

SİYASİ PARTİ TOSYA İLÇE BAŞKANLARININ ORTAK BASIN BİLDİRİSİ
banner278
Haber : Sedat Ağacıkolu (İHA-Tosya )

10 Aralık günü İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen hain terör saldırısının ardından ilçemizde düzenlenen terör mitingiyle Tosya Halkı tek yürek olmuştu. Halkın teröre karşı birlik olmasının ardından Tosya Siyaseti de bir araya gelerek teröre karşı tek yürek oldu.
Yaralı polis memurunu ziyaret eden 3 siyasetci Tosya Halkının ve Tosya Siyasetinin teröre karşı tek yürek olduğuna dikkat çekerek ortak basın bildirisine imza attı.
Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, CHP Tosya İlçe Başkanı İsmail Okuducu, MHP Tosya İlçe Başkanı Muvaffak Etyemez imza attıkları basın bildirisinde;

BASIN BİLDİRİSİ
“10 Aralık 2016 günü İstanbul'da Beşiktaş ‘ta polislerimize ve 17 Aralık 2016 günü Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerlerimize ve sivil vatandaşlarımıza karşı gerçekleştirilen hain saldırı aziz Türk milletinin birliğine, bekasına ve bütünlüğüne yönelik vahşi bir terör saldırısıdır. Bu saldırıyla hiçbir kutsalı tanımayan teröristlerin bir kez daha insanlık düşmanı terör yöntemlerini devreye soktuğunu göstermektedir.
Hangi terör örgütü olursa olsun bu saldırıyı yapanlar bilsin ki, aziz milletimizin birlik ve beraberliği bozulmayacak bilakis daha da güçlenecektir. Unutulmamalıdır ki hiçbir talep terörizme ve şiddete dayalı eylemlere dayanak gösterilemez. Terör bir insanlık suçudur. Terör, hiçbir zaman Türkiye’yi teslim alamayacak ve aziz milletimizi yıldıramayacaktır. Zira kadim bir geçmişe sahip bu aziz millet, şanlı tarihi boyunca önüne çıkan birçok engeli birlik ve beraberliğini koruyarak, ortak aklı ve bilinci devreye sokarak bertaraf etmiştir.
Şanlı tarihimizden aldığımız bu güç ile terör saldırıları karşısında millet olarak top yekûn mücadele edeceğimizden ve birbirimize daha da çok kenetleneceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Teröre vereceğimiz en güzel cevap kardeşliğimizi daha da güçlendirmektir. Daha önce PKK, DEAŞ, DHKP-C, FETÖ ve diğer terör örgütlerinin benzer şekilde yaptığı bu terör eylemleri karşısında millet olarak nasıl dik durduysak, nasıl terörün amacını boşa çıkardıysak yine aynı şekilde mücadele ederek karşı koyacağız. Milletimiz müsterih olsun. İnsanlık düşmanı teröristler yenilecek, aziz Türk milleti ve devleti muzaffer olacaktır.

Millete kastetmeye kalkışan teröristler ya yok olacak ya da adalete hesap verecektir. Bizler, acımızın ortak olduğunu ve her türlü siyasi düşünce farklılığını bir kenara koyarak bu derin acıyı paylaştığımızı, yüreğimizde hissettiğimizi özellikle ifade ediyoruz. 15 Temmuz’da milletimize ve onun iradesine karşı yapılan FETÖ darbe girişiminde ortaya koyduğumuz milli şuuru, bu terör saldırıları karşısında da göstereceğimizi tüm Tosyalı kardeşlerimizin dikkatlerine sunuyoruz

Terörle mücadele konusu Türkiye'de siyaset üstü bir konudur ve parti görüşümüz, düşüncemiz farklı olabilir ama terörle mücadele konusundaki kararlılığımızın bir göstergesi olarak bu konuda yapılacak her türlü çalışmada, alınacak her türlü kararda, partilerimiz adına bizler İlçe Başkanları düzeyinde gerekli katkıyı sonuna kadar vereceğiz. Bizler bu bildiriye imza atan siyasi parti ilçe başkanları olarak, devletimizin bekası ve aziz milletimizin huzuru için, terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin sonuna kadar yanındayız. Birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik insanlık dışı terör saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. 

Bu terör saldırıları sonrasında şehit olan asker ve polislerimize ve de vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet teşkilatımıza bu hain saldırıda yakınlarını kaybeden aileler olmak üzere Milletimizin başı sağ olsun”  dedi.Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2016, 00:07

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif