MHP TOSYA İLÇE BAŞKANLIĞI MİLLETVEKİLİ ADAYI İÇİN OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

banner294

MHP TOSYA İLÇE BAŞKANLIĞI MİLLETVEKİLİ ADAYI İÇİN OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI
banner271

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin 14 Mayıs'ta yapılacağına ilişkin kararı imzaladı. Seçim tarihinin ilan edilmesinin ardından alınan karar Resmî gazetede yayınlanarak seçim takvimi işlemeye başladı.

Buna göre, Milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin istifasına ilişkin süreç, 10 Mart 2023 itibariyle başlamış olup 16 Mart Perşembe saat 17.00'de sona erecek.

Seçim takvimin açıklanması ile birlikte Tosya ilçesinde siyasi partilerin milletvekili adaylarda kulislerde konuşulmaya başladı. Bu süreçte Tosya seçmeni özellikle Siyasi Parti Kastamonu İl merkezlerinden ve Genel Merkezlerden Tosyalı bir milletvekili adayının 1.veya 2.sıradan aday gösterilmesi yönünde talep ve baskı oluşturmaya başladı.

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında ve Tosyalı seçmenin talebini değerlendiren MHP Tosya İlçe Başkanlığı olağanüstü toplanarak Tosya’dan öz evladını 14 Mayıs seçimlerinde Meclise göndermek için çalışmalara başladı.

www.tosyahaberleri.com haber sitesi olarak siyasi kulislerden edindiğimiz bilgiye göre Milletvekili adayı olabilmek için kamu kurumlarından istifaların başladığı bu günlerde MHP Tosya Milletvekili adayının önümüzdeki günlerde istifasını vererek adaylığını açıklayacağı iddia edildi.

MHP Tosya Milletvekili adayının seçimlere 1.sıradan aday olarak girmesi kesin gözle bakılmaktadır.

2019 seçimlerinde Tosyalı seçmenin %50 yakın oyunu alan MHP Tosya ilçe teşkilatı 14 Mayıs seçimlerine öyle bir adayla girecek ki %80 yakın seçmenin teveccühünü kazanarak meclise istenen ve özlenen Tosyalı milletvekilini göndereceği yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 3 hafta Önce

İstenen ve özlenen, %80 yakın seçmenin teveccühünü kazanarak meclise sırf Tosyalı diye bir vekil göndermek mi yoksa İstenen ve özlenen refaha, huzura, adalete, eşitliğe, liyakate ülkece kavuşmak mı?
İşte burası önemli.

Oğuzhan
Oğuzhan - 3 hafta Önce

Yüksel Aydın denen mafya özentisi 1. sıra adaylığı konuşuluyordu umarım yanlıştır.
Tosya'ya 1. sıra vermedikleri takdirde oy moy yok.
Yıllardır seçilemeyecek sıradan yer verdiler ki Tosya çantada keklik diye bakıldı.
Bu sefer Tosya gücünü gösterir...

orhan
orhan - 3 hafta Önce

hayat çok pahalı. 1 kg kıyma 300 TL. Ramazan ayı geldi. herşey ateş pahası. oturmuşlar milletvekili kim olsun. hayret ki ne hayret. yazıklar olsun hepinize.

ali bey
ali bey - 3 hafta Önce

fotoğrafta niye yüzünü kararttınız ki. görülmesinde sıkıntımı var? gizemli biri herhalde.

Tosyanın evladı
Tosyanın evladı - 3 hafta Önce

Buradan tüm hemşerilerime sesleniyorum . Volkan başaranımız Allah’ın izniyle 1. Sıra milletvekili adayı olacak. Bu yüzden Tüm Tosya için fırsat bu fırsat ak partili hemşerilerim chp li hemşerilerim gün birlik günü hepimizi parti göz etmeksizin volkan Balkan’ımıza sonsuz desteği vermeliyiz. Nasıl çalışkan bir başkan olduğunu hepimize gösterdi. Tosyayı daha ileriye taşıyacağından eminiz. Mustafa takır da bizim Kazım şahinde bizim abimiz büyüğümüz ama çok zor olduğunu bildiğimiz için bu sefer birlik olmamız lazım volkan başkanımız çok güzel şeyler yaptı çok daha güzellerini yapacak.

Sade
Sade - 3 hafta Önce

Aday volkan başkan olmalı diye düşünüyoruz Kastamonu ve ilçelerden adı çok konuşuluyor çoğunluk siyasi görüş farklı olsa ile destek tam deniliyor

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Volkan başkanımıza (vekilimize) şimdiden çıktığı bu yolda başarılar dileriz

topçu binbaşı fuat
topçu binbaşı fuat - 3 hafta Önce

Chp'den başkası hikaye.zaten muhalefette kalacaklardır.Chp 2 tane milletvekilini rahatlıkla alacaktır.mhp'den 1.sıradan aday olsa da kazanamayacaktır...


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307