KASTAMONU MİLLETVEKİLİ HASAN BALTACI TOSYA'DA

banner294

KASTAMONU MİLLETVEKİLİ HASAN BALTACI TOSYA'DA
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Türkiye Büyük Millet Meclis’inde 1 yıl önce uyarıda bulunmasına rağmen Tosya’nın bu yaz döneminde göz göre göre kuraklığa kurban edildiğini söyledi.
Cumhuriyet Halk Partisi Tosya İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı, Parti Meclisi Üyesi ve Milletvekili Hasan Baltacı ve İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in katılımında gerçekleştirildi.
İlçe başkanlığının gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi düşündüğü çalışmalarının değerlendirildiği, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının iktidara hazır olduğunun sıklıkla vurgulandığı toplantıda konuşan Milletvekili Hasan Baltacı,

PANDEMİDEN EN ÇOK TOSYA ETKİLENDİ

“Tosya özellikle pandemide en çok mağduriyet yaşayan ilçelerimizin başında yer aldı. Bir geçiş güzergâhı üzerinde olduğu için pandemiden en çok Tosya olumsuz etkilendi. Özellikle Tosya sanayisi pandemiyle birlikte derinleşen ekonomik kriz nedeniyle en zor zamanlarını yaşadı, yaşıyor.

TOSYA ÇİFTÇİSİ KAN AĞLIYOR

Tosyalı çiftçimiz kan ağlıyor, pirinç üreticimiz dertli. Geçtiğimiz yıl Meclis’te konuştuk. Pirinç ekim alanlarının su ve toplulaştırma sorunu nedeniyle 23 bin dekardan 9 bin dekara düştüğünü söyledik. Tosyalı pirinç üreticisinin su probleminin acil olarak çözülmesi gerektiğini söyledik. Mağduriyet yaşanmaması için Göl Çayı veya Kızılca Çayı göletlerinin kurulup çeltik ekimine tahsis edilmesi gerektiğini söyledik. Dikkate alan oldu mu? Olmadı. Devrez kurudu, pirinç üretimini olumsuz vurdu.

TOSYA'DA MARANGOZLAR SON NEFESİNİ ALIYOR

Tosya’daki ahşap kapı üreten atölyelerin nefes alabilmesi için ahşap kapı üretiminde KDV’nin yüzde 8’e düşürülmesi için kanun teklifi verdik. Ama kanun teklifimiz Genel Kurul’a indirilmiyor, bekletiliyor. Tosya pirinci üreticilerine alan bazlı gelir desteği sağlanması için kanun teklifi verdik. O kanun teklifimizde komisyona sevk edilmiyor, bekletiliyor. Artık mızrak çuvala sığmamaktadır. Türkiye en kısa zamanda bu karanlıktan çıkacak, aydınlık yarınları Cumhuriyet Halk Partisi kadroları kuracaktır. Millet İttifakı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin önderliğinde ilk genel seçimde iktidar olacak ve bu ülkeyi yönetmeye başlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mebus
Mebus - 1 yıl Önce

Sayın değerli milletvekili tespitlerinin ve söylediklerinin hepsi doğru, hatta daha fazlası var. İlçede büyük bir çoğunluk 3.000 tl açlık sınırı ile 9.000-tl yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Bunları dile getiren bir siyasi olarak iyi ki varsınız. Yolunuz açık olsun.

Algı Olgu
Algı Olgu - 1 yıl Önce

Yoksula ibadethane yapıver, onlara dua ediver, onlara gıda paketi gönder ama refah içerisinde geçinecek kadar para kazanmalarını isteme, fabrika sahibi olmasını isteme, işyeri sahibi olmasını isteme,  banka sahibi olmasını isteme, faiz gelirinden geçinmelerini isteme, onlara banka  yapıverme, birde bankanın faizine haram de, işyeri açıverme, şirket kuruverme,  Bunları edinmeleri için maddi  imkan sağlama, bas parayı yüksek tutarlarda kendi hesabına aylık yaz ve  cebine.koy., hatta birkaç aylık birden al. Yılda bir defa asgari ücrete 300 tl zam yaparken elin kolun her yerin titresin. Yok böyle bir kandırmaca, yok böyle bir hayat. Alt gelir gruplarına maddi imkansızlıklarından dolayı siyaset yapma ve seçilme hakkı tanıma, seçim barajı koy.  Nasıl bir demokrasi bu. Uyut uyutabildiğin kadar. Bu sistemle sadece şeydenler değişir. Sevsinler böyle kutsal davayı. Ben öğrenemedim bir türlü bunların şu kutsal davasını. Sayın vekilim mecliste yukarıdakilere anlatıver bunları. Kutsal dava değilde sanki ikiyüzlü dava gibi. Saygılar.

Turkmen Sahin
Turkmen Sahin - 1 yıl Önce

Seni sevmiyoruz. Tosyaya gelme. Aklına ihtiyacımız yok.

sadi
sadi @Turkmen Sahin - 1 yıl Önce

bizde seni sevmiyoruz ama aynı yerde yaşıyoruz neyapalım? vekil tosyanın sorunlarını konuşuyor senin oy verdiklerin neredeler? yoksa sende elit kitleden misin?

Analitik Düşünce
Analitik Düşünce - 1 yıl Önce

İlçede belirli bir kesimin yıkanmak temizlenmek için cebinde parası yök, saç traşı olmak için bile cebinde traş parası yok. Muhalefet partisinin vekili olarak, çok kutsal davanın temsilcisi parti vekillerine bu hususları anlatıverin sayın vekilim. İnsanlar temizlenemiyor, traş olamıyor, malesef saç sakal bir birine karışmış şekilde geziyor sayın vekilim.

Şakül
Şakül - 1 yıl Önce

Kıymetli milletvekilim ilçemize hoş geldiniz. "Sizi sevmiyoruz bu ilçeye gelmeyin" diyenlere aldırış etmeyin. Herkes sizi biliyor, Çünkü siz acı gerçekleri söylüyorsunuz. Bu söylediğiniz gerçekler ilçede bazı kesimlerin hesabına gelmiyor. Onların hakim oldukları alanlarda yaşayan insanların sorgulamadan , hak aramadan, hak talep etmeden, hakettiğini istemeden, araştırmadan, bilgi ve bilinç düzeylerinin yükselmesini istemeden yaşamalarını istiyorlar onlar. Bu ilçede belirli bir kesimin üstünü başını, elbisesini yıkayacak cebinde deterjan parası yok, sabun parası bile yok. Bu insanlar öyle geziyor işte. Sayın vekilim bu durumlara en kısa zamanda çok acil çözün bulunması gerekiyor. Bu kesim insanların da sınıf atlamasına yardımcı oluverin. Yolunuz açık olsun.

Saf Adam
Saf Adam - 1 yıl Önce

Sayın vekilim, kastamonu gibi küçük bir ilde bu su göletlerine ve barajlara bakan birimin hukuk servisinde çalışan bir adam 2015 yılında 25 milyon eski paradan 25 trilyon götürmüş. Dedikodular böyle. Eğer dedikodular doğru ise çok yazık. Nasıl oluyor bu işler anlamış değilim. Bizde bunların süresinde göl çaya ve kızılca çaya üç aylığına çeltikleri sulamak için küçük bir gölet yaptıramadık malesef. Herkes yolunu buldu biz sahipsiz kaldık. Bu gölet yaptırma işini ne olur yukarılara bir kez daha önemle duyuruverin. Sizden önemle rica ediyoruz sayın vekilim. Söz, bu sefer oylar size ve partinize, cumhuriyetin partisine. Sağlıcakla kalın, başarılar diliyorum.

Münir
Münir - 1 yıl Önce

Türkmen şahin sen kimsin hayırdır senin gibi birinin sevgisine kimsenin ihtiyacı yok o olmayan aklını kulanmaya çalışıp rezil olma

Kutsal Dava
Kutsal Dava - 1 yıl Önce

Kutsal davaya inandık ve oy verdik malesef böyle oldu sayın vekilim. Kutsal olmasa ne olurdu artık Allah bilir.


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307