İYİ PARTİ TOSYA İLÇE BAŞKANI MUSTAFA GÜVENÇ OLDU

banner294

İYİ PARTİ TOSYA İLÇE BAŞKANI MUSTAFA GÜVENÇ OLDU
banner278
banner303

İyi Parti Kastamonu İl Yönetimi geçtiğimiz günlerde Tosya İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Ali Orhan Kıral'ın yerine İyi Parti Tosya İlçe Başkanı olarak Mustafa Güvenç getirildi.
Tosya'nın nın sevilen ailelerinden birisi olan Güvenç ailesinin genç, dinamik, dürüst bir kişiliğe sahip olan Mustafa Güvenç'in İyi Parti Tosya İlçe Başkanlığı görevine getirilmesi İyi Parti’ye gönül veren hemşerileri tarafından büyük beğeni ile karşılandı.

İlçe başkanlığında tebrikleri kabul eden Mustafa Güvenç'e www.tosyahaberleri.com haber sitesi olarak yeni görevinde başarılar diliyoruz.

MUSTAFA GÜVENÇ KİM ?

Mustafa GÜVENÇ, 1974 yılında Kastamonu ili Tosya ilçesinde doğdu. İlkokulu Tosya Fatih İlköğretim Okulunda, liseyi Tosya Lisesinde tamamladı. Yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde bitirdi… İkinci üniversite olarak Hacettepe Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı da dereceyle bitirdi…
Askerliğini İzmir İstihkam Okulunda yaptı. 2003 yılında kurduğu MEB Özel Ankara Tasarım Akademi’de eğitim ve projelendirme konuların da faaliyetine devam etmektedir. Ankara Tasarım Akademi, CAD – CAM, animasyon ve görselleştirme programlarının Ankara’da ilk resmi eğitimlerinin verildiği kurumdur. Çeşitli mesleki kurs programlarının ilk defa müfredatını yazarak Talim ve Terbiye Kurulundan geçirilmesini sağlamış ve bunların Ülke genelinde eğitimlerinin verilmesine önderlik etmiş ve kendi kurumunda vermeye devam etmektedir…
Ostim’deki çeşitli firmalarda imalat ve tasarım sorumlusu olarak görev yaparak bu anlan da başarılara imza atmıştır. Bu alanda çeşitli firmalara tasarım danışmanlığı yapmaya da devam etmektedir. Ayrıca Bozok Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde ve Ankara üniversitesi Ziraat Fakültesinde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak eğitimler vermiştir. Kurmuş olduğu “Tasarı Stand” firması ile savunma sanayi firmalarına Uluslararası fuarlarında tasarım, imalat konusunda hizmetler vermektedir. Hacettepe Üniversitesi TARGEM ( Teknoloji Araştırma Geliştirme Merkezi) tarafından prototipi yapılan elektrikli aracın dış tasarımlarını yaparak, Türkiye’de ilk defa parametrik olarak araç tasarımı yapılmıştır. KANAL İSTANBUL Projesinin modellemelerini ve animasyonunu yapmıştır… Mimarlık ekipleriyle girdiği yarışlarda çeşitli dereceler almış olup, Türkiye genelinde tanınmış şehir planlaması ve mimarlık hizmeti yapan bürolara ve firmalara görselleştirme ve tasarım hizmetleri vermektedir…  
Makine Mühendisleri ve Mimarlar Derneği’nin (MAKMİMDER) 6 yıl başkanlığını yapmıştır… 2005’de kurulan Tosya ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (TOSYA-DER) kurucu yönetim kurulu üyeliği yapmıştır… Özel Kurslar Birliği Derneği’nin (ÖZKURDER) yönetim üyeliği devam etmektedir… Ekonomi Kulübü Derneğinde Eğitim Komisyonu üyesidir.
Şu an Ankara Tasarım Akademi’de Kurucu Müdürlük ve aynı zamanda firmalara tasarım danışmanlığı yapmakta olan Mustafa GÜVENÇ, evli ve üç çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.  

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 23:51

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Objektif Değerlendirme
Objektif Değerlendirme - 12 ay Önce

Muhtemelen ilçeye çok faydası olur. Mahalli seçimlerde meydanda pilav dağıtmıştı servis yapmıştı, pilav yemiştik. Bir küçük tabak pilav daha yeriz herhalde. Hayırlı olsun.

ALİ ERYİĞİT
ALİ ERYİĞİT - 12 ay Önce

Görüşlerimiz farklı olsa da Mustafa Bey'e başarılar diliyorum. Başarılı olacağına inanıyorum. Çünkü Tosya siyasetine kalite getireceğini düşünüyorum. Tek başına dürüst olması yetmez. Ekibini İYİ insanlardan seçmeli. Gerekirse bütün ekibi değiştirmeli. Bir bardak suya bir damla idrar karşınca nasıl o suyu içmiyorsak, ekibine hırsız-arsız insanlar karışırsa o işte hayır kalmaz.
Kendisini tebrik eder; Tosyamız için faydalı işler yapmasını dilerim. Hayırlı uğurlu olsun.

Yaşar Türker
Yaşar Türker - 12 ay Önce

Siyasetin liyakat sahibi yöneticilere ihtiyacı var. Tebrik eder,başarılar dilerim.

İdealist Genç
İdealist Genç - 12 ay Önce

Mustafa, mhp li bir öğretmeni parti üyesi yapmış, ekibine almış diyorlar. Acaba neden? Bu öğretmen çok eskiden beri ülkücü kökenli mhp li birisiydi. Demek ki partisinden ve dava arkadaşlarından vazgeçmiş, ayrılmış, iyi partiye geçmiş. İnsan yaşlanınca siyasi görüşü değişiyor demekki. Bu eski emekli öğretmen de ilerleyen yaşında siyasi görüşünü değiştirmiş anlaşılan. Eğer varsa tabi siyasi bilgi ve deneyimlerini elle tutulur tecrübelerini mustafa için değil de mhp li gençler için çalışarak, yol göstererek sürdürebilirdi.

Arka Plan
Arka Plan @İdealist Genç - 12 ay Önce

İyi partide ilk defa yeni siyasete başlayacak olan veya partiye girecek olan gençlere, insanlara engel olmak, siyaseten istikballerinin önünü kesmek, " nasıl olsa bu adam burada, partiye girmeyelim, partide görev almayalım, vazgeçelim dedirtebilmek" için eski partisini bırakıp, iyi partiye geçmiş, iyi parti üyesi olmuş olabilir. İsmini belirtmediğiz ancak diğer haber sitelerinden okuduğum kadarıyla tahmin ettiğim bahse konu bu eski hoca 1980 yılı öncesi ülkücülerdendir. Mustafa Bey' in bilmesinde ve dikkat etmesinde fayda var.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner298